Trwa ładowanie...

Meteorolodzy: będzie wietrznie i deszczowo na święta

Ostatnie dni na Śląsku były bardzo wietrzne, dziś meteorolodzy mają dla nas dobrą wiadomość: wiatr słabnie, chociaż nadal może być porywisty. Na białe święta nie mamy jednak co liczyć, ponieważ ciągle utrzymywać się ma dodatnia temperatura.

Share
Meteorolodzy: będzie wietrznie i deszczowo na święta
Źródło: Fotolia
d2rv8a0

Śląskie miasta ciągle ostrzegają mieszkańców przed silnym wiatrem i nieprzyjazną aurą. W najbliższych, świątecznych dniach ma się to jednak zmienić.

- Silny wiatr, który w ostatnich dniach występował na Śląsku, zaczyna dziś już słabnąć - w święta ma osiągać maksymalnie do 40 km/h. Aktualnie najwietrzniej jest w okolicach Bielska-Białej, gdzie prędkość wiatru sięga 60 km/h - mówi w rozmowie z Wirtualną Polską Łukasz Harasimowicz z Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych. - Jednak nie możemy liczyć na białe święta, ponieważ nad Śląskiem pojawią się tylko opady deszczu i deszczu ze śniegiem, a temperatura cały czas będzie dodatnia - dodaje.

W Wigilię będzie ciepło, termometry będą wskazywać ok. 7 stopni Celsjusza. W kolejnych dniach nastąpi lekkie ochłodzenie, jednak nadal zimno nie będzie. W tym roku czekają nas zatem wietrzne i mokre święta.

Zobacz więcej w serwisie pogoda.

d2rv8a0

Podziel się opinią

Share
d2rv8a0
d2rv8a0
Więcej tematów