Trwa ładowanie...
d1twcvf

Memem w III RP. Media Sakiewicza uruchomiły nowy portal - "2kadencja.pl"

Medialne zaplecze PiS dowodzone przez Tomasza Sakiewicza znalazło nową broń na walkę z PO, lewactwem i III RP - memy. Uruchomiono właśnie portal, na którym każdy internauta za pomocą krótkich treści i obrazu będzie mógł uderzyć w przeciwników PiS i chwalić jedynie słuszną władzę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tomasz Sakiewicz i Jarosław Kaczyński
Tomasz Sakiewicz i Jarosław Kaczyński (PAP, Fot: PAP)
d1twcvf

Portal 2kadencja.pl powstał kilkanaście dni temu. Nie cieszy się na razie dużą popularnością, a przynajmniej nie w mediach społecznościowych - w momencie pisania tego tekstu na Twitterze konto obserwowało zaledwie 9 osób (w tym redaktor Sakiewicz), na Facebooku - 17.

Na twitterowym koncie portalu są na razie trzy wpisy, w tym odnośnik do tekstu na Niezaleznej.pl ("Politolog nie pozostawia wątpliwości: Prawo i Sprawiedliwość wygra wybory").

2kadencja 2kadencja
2kadencja (2kadencja, Fot: WP)

To właśnie portal Niezalezna.pl - jak ustaliliśmy u osoby pracującej w redakcji - stoi za stworzeniem strony 2kadencja.pl. Jeden portal promuje drugi. Na 2kadencji.pl - oprócz memów - znajdziemy odnośniki do tekstów na Niezależnej.

d1twcvf

Niezalezna.pl to - obok wPolityce.pl braci Karnowskich - największy prorządowy portal dla ludzi "z sercem po prawej stronie". Sakiewicz i Karnowscy od lat rywalizują o rząd dusz na prawicy. Walczą o względy władzy PiS; dbają, by ciurkiem płynęły z rządowych spółek pieniądze na utrzymanie ich medialnych księstewek. I tak się dzieje.

Sakiewicz odbija sobie dziś "lata posuchy" za czasów rządów PO-PSL, kiedy to - jak zwykł często powtarzać naczelny "Gazety Polskiej" - jego media były właściwie całkowicie odcięte od pieniędzy z reklam.

W ostatni piątek na antenie Polskiego Radia24 Sakiewicz mówił: - Tylko ogromny ruch, który mieliśmy na portalu Niezalezna.pl, spowodował, że mieliśmy jakieś pieniądze.

"Strefa Wolnego Słowa" stawia na kolejne "produkty" - a tym jest portal 2kadencja.pl (którego nazwa jest zresztą dość wymowna). Wystarczy raz wejść na stronę, by przekonać się, że "pieszczenia się" z medialnymi przeciwnikami i poprzednią władzą tam na pewno nie będzie.

2kadencja 2kadencja
2kadencja (2kadencja, Fot: WP)
2kadencja 2kadencja
2kadencja (2kadencja, Fot: WP)
2kadencja 2kadencja
2kadencja (2kadencja, Fot: WP.PL)

Na stronie 2kadencja.pl znalazł się m.in. odnośnik do tekstu na Niezalezna.pl zatytułowany... "Radny PiS chce nazwać szalety miejskie imieniem dziadka Piotra Kraśki". Jak uważa cytowany przez portal 2kadencja.pl radny PiS Michał Grześ, "nadanie szaletom miejskim nazw przedstawicieli komunistycznych rodów, mogłoby sprzyjać negatywnemu utrwaleniu się tych nazwisk w społecznej świadomości".

d1twcvf

Można się spodziewać, że tego typu treści na nowym portalu mediów "Strefy Wolnego Słowa" będzie można znaleźć dużo więcej. A wtedy zapewne i followersi na Twitterze się znajdą.

Nie wszystkim pracownikom "Strefy..." spodobał się jednak pomysł na portal. Jeden z pracowników Telewizji Republika - którą współtworzył Sakiewicz, a która jest promowana na portalu 2kadencja.pl - mówi nam, że jego redakcja nie ma z portalem nic wspólnego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1twcvf

Podziel się opinią

Share
d1twcvf
d1twcvf
Więcej tematów