Trwa ładowanie...

Media: północnokoreański dyplomata uciekł z placówki w Londynie

• Przedstawiciel Korei Płn. zbiegł z żoną i dzieckiem
• Miał "wylądować w trzecim kraju, gdzie poprosił o azyl"

Share
Media: północnokoreański dyplomata uciekł z placówki w Londynie
Źródło: Wikipedia, Fot: Palace of Westminster / Methodist Central Hall
d1zfixm

Północnokoreański dyplomata uciekł z placówki w stolicy Wielkiej Brytanii aby w "trzecim kraju" poprosić o azyl - podaje na swojej stronie internetowej południowokoreański dziennik "JoongAng Daily". Przedstawiciel Korei Płn. zbiegł z żoną i dzieckiem.

"JoongAng Daily" podkreśla, że "ambasada Korei Północnej w Londynie próbowała go szukać, jednak nie udało im się go odnaleźć". Dyplomata wraz z rodziną miał "wylądować w trzecim kraju, gdzie poprosił o azyl". Agencja prasowa Kyodo tłumaczy, że przez pojęcie "trzeciego kraju" należy rozumieć państwo, które nie jest Koreą Północną, ani Koreą Południową.

d1zfixm

Według brytyjskich mediów zbiegiem jest zastępca ambasadora Pjongjangu w Wielkiej Brytanii - Thae Jong Ho. Przebywał on w Londynie od 10 lat.

Informacji o zbiegłym dyplomacie nie potwierdzają zarówno władze Wielkiej Brytanii jak i Korei Południowej.

W 2011 roku z Korei Północnej na terytorium południowego sąsiada uciekło ponad 2,7 tys. ludzi. W 2015 roku było to mniej niż 1,3 tys. Jednak do końca lipca br. liczba ta już wyniosła ponad 800 ludzi, czyli o ponad 15 proc. więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku.

d1zfixm

Podziel się opinią

Share
d1zfixm
d1zfixm
Więcej tematów