Trwa ładowanie...
d1pkwq1
internet
06-09-2000 08:00

Media o Internecie – 6 września 2000

d1pkwq1
d1pkwq1

Zdaniem amerykańskich ekspertów, powolna liberalizacja rynku telekomunikacyjnego w Polsce jest główną przeszkodą nie tylko w rozwoju Internetu, ale i gospodarki. _ Bardzo niewielu Polaków ma dostęp do Internetu, niewielu także posługuje się kartami kredytowymi, a ceny połączeń lokalnych są bardzo wysokie_ - wyliczał Warren Clark z Center of Strategic and International Studies w Waszyngtonie na wtorkowej konferencji „Rozwój infrastruktury teleinformatycznej: wyzwanie dla Polski”. Konferencję zdominowała dyskusja na temat liberalizacji połączeń telekomunikacyjnych w Polsce – czytamy we wtorkowym Pulsie Biznesu.

* Prawo i Gospodarka* informuje, że internetowy portal Ahoj.pl uruchomił 1 września projekt „Ulokuj się”. Akcja ma pomóc studentom w znalezieniu taniego lokum na czas nauki. Oferty mogą bezpłatnie zamieszczać organizacje studenckie i osoby prywatne z różnych miast. Dotychczas wszystkie propozycje pochodzą z Wrocławia.

Ten sam dziennik donosi także, że portal Hoga.pl wzbogacił swój serwis giełdowy o informacje o 26 indeksach giełd światowych oraz interaktywne wykresy kontraktów terminowych. Twórcy serwisu zapowiadają uruchomienie dostępu do notowań na pozagiełdowym rynku regulowanym.

Arena.pl, jeden z najmłodszych polskich portali horyzontalnych, planuje utworzenie bliźniaczych portali na Węgrzech i w Czechach. Poza tym, Arena.pl ma szansę stać się pierwszym portalem i w ogóle firmą internetowa, notowaną na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Kierownictwo i udziałowcy spółki planują debiut na warszawskim parkiecie w pierwszym kwartale 2001 r - pisze Prawo i Gospodarka

d1pkwq1

Gazeta Wyborcza informuje, że w środę zostanie podpisany akt założycielski spółki Centrust świadczącej usługi bezpieczeństwa informatycznego dla sektora finansowego. Domiującym udziałowcem firmy ma być NBP, drobniejszymi – TP Internet i kilka banków. _ Mocno angażujemy się w kwestie bezpieczeństwa sieci. Będziemy świadczyć usługi związane z bezpiecznymi zakupami ektronicznymi, pocztą, home bankingiem, elektronicznymi notariuszami czy kontrolą dostępu do sieci_ - zapewniają przedstawiciele spółki.

Dziennik donosi, że na polski rynek wchodzi największa skandynawska firma informatyczna Tellus, oferująca sprawne działanie sieci informacji turystycznej. W każdym mieście czy gminie, która kupi oprogramowanie Norwegów instalowany jest terminal, do którego wprowadzane są i na bieżąco aktualizuowane dane na temat lokalnej bazy informacyjnej – holeli, zabytków, wydarzeń kulturalnych. Informacje te są dostępne dla wszystkich użytkowników Interetu na całym świecie. System działa już w Norwegii, Szwecji i Kanadzie.

W * Gazecie* można przeczytać o kłopotach Lycos Europe. Ten operator portalu internetowego ma wielkie straty. W roku fiskalnym, który skończył się 30 czerwca, jego strata netto zwiększyła się z 8,7 mln do 99,7 mln euro. Z kolei drugi na rynku amerykańskim operator połączeń długodystansowych WorldCom ogłosił we wtorek, że kupi innego operatora Intermedia Communications. Eksperci podkreślają, że dzięki temu WorldCom będzie mógł realizować swoją strategię rozwoju usług internetowych.(miz, mos)

d1pkwq1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1pkwq1
Więcej tematów