Media o Internecie - 30 grudnia 2000 r., sobota

Media o Internecie - 30 grudnia 2000 r., sobota

Gazeta Wyborcza: Sieć pełna sensacji
Zamawiając kreację na Sylwestra czy nawet na karnawał nie należy korzystać ze sklepów internetowych. Wymarzona suknia czy garnitur dotrze bowiem do zamawiającego dopiero na Wielkanoc - ostrzega dziennik w dodatku dla konsumentów. Takie dane otrzymano po przeprowadzeniu przez Federację Konsumencką monitoringu jak działa w Polsce handel elektroniczny. Wyniki porównano z danymi z innych krajów. Niestety, wypadliśmy na tym tle dosyć blado.

* Parkiet*: 92 procent sukcesu
Podczas gdy nasze sklepy internetowe nie wypadły najlepiej w monitoringu Federacji Konsumenckiej, Andersen Consulting pozytywnie wypowiada się o usługach internetowych sklepów w USA. Raport mówi, że w 1999 roku w okresie od listopada do grudnia 75% transakcji zakończyło się pomyślnie. Ale już w 2000 roku odsetek ten zwiększył się do 92%. Na dodatek sklepy dostarczają towar w ciągu 10 dni. Chciałoby się życzyć takich wyników polskim sklepom internetowym.

Gazeta Wyborcza: Wnerwiające nanoboty

Jak będzie wyglądał wiek XXI? W czwartym dziesięcioleciu przyszłego wieku każdy będzie mógł umieścić w Internecie swoje... życie, a ktoś inny będzie mógł w pełni przeżywać jego wrażenia zmysłowe i reakcje emocjonalne. Takie wizje postępu kreśli amerykański badacz sztucznej inteligencji i wynalazca Raymond Kurzweil. To nie jedyna rzecz jaka zdarzy się niedługo w nowym stuleciu i dzięki m.in. rozwojowi Internetu wpłynie na nasze życie.
Więcej: * Wnerwiające nanoboty*

Obraz
© Tak to będzie wyglądało?

* Super Express: Miłość w cyberprzestrzeni?
Świat się zmienia - i seks też. Być może w trzecim tysiącleciu będziemy się dotykać wyłącznie w cyberprzestrzeni z wirtualnymi postaciami i łykać tabletki na zakochanie lub - wręcz na odwrót - żeby się pozbyć uczuć do niedoskonałych kochanków. Co zdaniem autorów świadczy o tym, że dążymy do takiego uprawiania miłości?
Więcej:
Miłość w cyberprzestrzeni?
*

Prawo i Gospodarka: Nie ma bata na hakerów
"Hurraoptymistyczne" wizje rozwoju Internetu i możliwości jakie oferuje, przysłania czasami fakt, że sieć rodzi ogromne możliwości nadużyć i łamania prawa. Do skutecznej walki z cyberprzestępcami niezbędne są nowoczesne ustawy. Natomiast większość państw nie posiada regulacji prawnych, które pozwoliłyby scigać przestępców internetowych. Rada Europy finalizuje prace nad miedzynarodową konwencją w tej sprawie. Czy prawo nadąży za rozwojem technologii?

* Parkiet*: Portale racjonalne?
"Z nowym rokiem, nowym krokiem" - zdają się mówić portale i chcą w przyszłym roku przeprowadzić zmianę wielkości zatrudnienia. Który portal zwolni pracowników, a który zatrudni i czym te zmiany mogą być spowodowane - pisze dziennik.

* Rzeczpospolita: Eksplozja portali
W dodatku "Rzecz w sieci" przeczytać można wszystko o portalach. Przez długi czas funkcjonowały w "polskim Internecie" dwa portale, Wirtualna Polska i Onet.pl, chociaż gdy powstawały, nikt jeszcze o portalach nie słyszał. Gdy pojawił się na początku br. trzeci, YoYo.pl, niezbędne stało się wyjaśnienie definicji portalu - że jest bramą do Internetu, przez którą można dostać się do różnego rodzaju strukturalnie uporządkowanych usług i informacji. Jaki jest rynek portali, jak pojawiła się na nim konkurencja i co oferuje portal -można przeczytać w dzienniku.
Więcej:
Eksplozja portali
*

Prawo i Gospodarka: Za darmo przez 45 godzin
Aż 45 godzin w miesiącu za darmo mieszkańcy Austrii będą mogli korzystać z zasobów Internetu. Otrzymają poza tym darmowe konto e-mail oraz skrzynkę o pojemności 50 megabajtów. To nie jest jednak prezent od dobrej wróżki dla Austriaków. Ten kto będzie chciał skorzystać z tej oferty, będzie musiał oglądać reklamy, wyświetlane na jego monitorze. Darmowy dostęp do Internetu jest pierwszą tego typu usługą dostępną w krajach Unii Europejskiej. W ramach życzeń noworocznych - niech Polska będzie drugim takim krajem? (reb)

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)