Media o Internecie - 21 października 2000 r., sobota

Media o Internecie - 21 października 2000 r., sobota

Rzeczpospolita: czy kafejka internetowa może służyć do popełnienia przestępstwa? Okazuje się, że tak. 19-letni łodzianin założył w dwóch cyberkawiarniach konta pocztowe i na stronach jednej z firm aukcyjnych oferował telefony komórkowe różnych marek. Z "promocji" skorzystało co najmniej 30 osób z całej Polski, które po wpłaceniu zaliczenia pocztowego otrzymywały paczki z...ziemniakami, starymi butami lub zdezelowanymi kasetami wideo. Oszukani nie wiedzieli, kto jest sprzedawcą telefonów; przecież cyberkafejka zapewnia anonimowość... - czytamy w artykule "Oszustwo internetowe".

Parkiet: dziennik kontynuuje temat aukcji, informując o rosnącej popularności witryn, na których odbywają się licytacje. Na czoło wysunęła się eBay, która ostatnio do swojej oferty dodała aukcję nieruchomości. Przeprowadzających transakcje on-line jest na tej stronie WWW coraz więcej. Internauci spędzają też w eBay więcej czasu niż na jakiejkolwiek innej wirtualnej aukcji: blisko 90 minut miesięcznie, podczas gdy użytkownicy konkurencyjnych witryn oglądają je przez ok. 20 minut w miesiącu - informuje Urszula Zielińska w artykule "eBay: pierwsza na świecie w swojej kategorii".

Prawo i Gospodarka: szacuje się, że dzięki laptopom z dostępem do Internetu i telefonom komórkowym za 4 lata w Europie Zachodniej będzie już 20 mln pracowników mobilnych, a liczba wykonujących obowiązki służbowe w domu wzrośnie do 10 mln. Eksperci oceniają, że w Skandynawii odsetek osób pracujących na stałe poza biurem wyniesie nawet do 22%. Najpierw jednak musi się zmienić model pracy i przyzwyczajenia: Nadal traktujemy mobilny Internet raczej jako swego rodzaju ciekawostkę, niż niezbędne narzędzie pracy - pisze Jan Szczyciński w tekście "Bezprzewodowy pracownik".

W skrócie o "Ekspansjach PKO BP w Internecie": bank zamierza wprowadzić usługę internetową. Na razie system jest testowany w Bydgoszczy. Po udoskonaleniu obecnego sposobu przeprowadzania operacji finansowych, klienci PKO BP będą mogli się powiadamiani o stanie swojego konta sms-ami, a rachunek będą mogli kontrolować przez telefon komórkowy. Bank zaoferuje im też zabezpieczenia na najwyższym poziomie.(kar)

mediaprasaprzegląd
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)