Trwa ładowanie...
dahhs2u

Media: 28-letni Michał Woś zostanie ministrem

Michał Woś ma otrzymać jeden z resortów, który przy podziałach wewnątrz Zjednoczonej Prawicy przypadnie Solidarnej Polsce. Nawet jeśli tak się stanie, wcale nie będzie najmłodszym polskim politykiem, który przejmie władzę w ministerstwie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Michał Woś.
Michał Woś. (East News)
dahhs2u

O nowej roli Michała Wosia donosi "Rzeczpospolita". Solidarna Polska zarządzała dotąd jednym resortem - sprawiedliwości, na którego czele stoi Zbigniew Ziobro. Dziennik informuje, że po wyborach ugrupowanie wchodzące w skład Zjednoczonej Prawicy ma otrzymać także ministerstwo cyfryzacji, infrastruktury lub energii.

Jak podaje dziennik, kariera młodego polityka SP toczy się bardzo szybko. W 2014 roku, w wieku 23 lat, Woś został radnym Raciborza. W 2018 r. dostał się do sejmiku śląskiego.

Następnie pełnił funkcję szefa gabinetu politycznego Ziobry, a potem wiceministra sprawiedliwości. W 2019 r. został ministrem ds. pomocy humanitarnej w miejsce Beaty Kempy wybranej do Parlamentu Europejskiego.

dahhs2u

Chociaż kariera Wosia wygląda imponująco, w polskiej polityce mieliśmy już kilka takich przypadków. Lider ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz objął tekę ministra pracy w rządzie Donalda Tuska gdy miał zaledwie 30 lat.

Zobacz: Awantura o TK. Zaskakujący komentarz Joanny Lichockiej pod adresem Andrzeja Dudy

Z kolei Wojciech Olejniczak z Sojuszu Lewicy Demokratycznej przejął resort rolnictwa w wieku 29 lat.

dahhs2u

27-latkiem w czasie objęcia funkcji ministra gospodarki morskiej był natomiast Rafał Wiechecki z Ligi Polskich Rodzin.

Źródło: Rzeczpospolita

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dahhs2u

Podziel się opinią

Share

dahhs2u

dahhs2u
Więcej tematów