Trwa ładowanie...
mateusz morawiecki

Mateusz Morawiecki na liście polityków ważnych dla zmian klimatu

Portal Politico opublikował listę pięciu europejskich polityków, którzy wpłyną na walkę ze zmianami klimatu. Szefowi polskiego rządu wytknięto jednak niektóre wypowiedzi.

Share
Mateusz Morawiecki na liście polityków ważnych dla zmian klimatu
Źródło: East News
d2qi619

Walka ze zmianami klimatu i ochrona środowiska stają się coraz ważniejszymi punktami na politycznej mapie Unii Europejskiej. Ursula von der Leyen, która od niedawna stoi na czele Komisji Europejskiej chce, by do 2050 r. Wspólnota osiągnęła neutralność klimatyczną.

Czy wyrównanie ilości emitowanego i pochłanianego dwutlenku węgla jest możliwe? Zdaniem Politico sukces w osiągnięciu tego celu zależy od kilku europejskich polityków.

Zaliczono do nich komisarza do spraw Europejskiego Zielonego Ładu Fransa Timmermansa, prezesa Europejskiego Banku Inwestycyjnego Wernera Hoyera, duńskiego ministra ds. klimatu, energii i zaopatrzenia Dana Jorgensena, przewodniczącego Komisji Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności Pascala Canfina.

Na liście znalazł się również premier RP Mateusz Morawiecki. Lewicowy portal podkreśla jednak, że szef polskiego rządu stawia głównie na "obronę polskich interesów".

d2qi619

Jak czytamy, około 80 procent polskiej energii elektrycznej wciąż jest wytwarzane z węgla, a sektor ma silną pozycję polityczną w kraju.

"UE sama nie naprawi globalnego klimatu" - cytuje niedawną wypowiedź Morawieckiego Politico. Zaznacza przy tym, że zmuszenie Polski do "zmiany kursu będzie kosztowało dużo pieniędzy, aby złagodzić skutki dekarbonizacji w regionach o wysokiej emisji".

Zobacz: Awantura o TK. Zaskakujący komentarz Joanny Lichockiej pod adresem Andrzeja Dudy

Źródło: politico.eu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2qi619

Podziel się opinią

Share
d2qi619
d2qi619
Więcej tematów