Trwa ładowanie...
db8jy3m
db8jy3m

Mazowsze aktywizuje wieś

Mazowsze otrzymało 14 mln zł na realizację Programu Aktywizacji Obszarów Wiejskich. W czwartek popisano umowy z 42 gminami i 14 powiatami mazowieckimi o finansowaniu inwestycji wiejskich z kredytów Banku Światowego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
db8jy3m

Z ponad 200 projektów wybraliśmy te, które są bardzo efektywne i niezwykle potrzebne społecznościom lokalnym, chociaż jest to kropla w morzu potrzeb. Mam nadzieję, że sytuację poprawią dotacje z kontraktu regionalnego i uruchomienie funduszu SAPARD - powiedział Zbigniw Kuźmiuk, marszałek województwa mazowieckiego i przewodniczący Regionalnego Komitetu Sterującego.

Komitet zatwierdził wielkość środków na poszczególne kierunki inwestycji w ramach programu, które wynoszą: wodociągi - 3,9 mln zł, kanalizacja - 2 mln zł, składowiska odpadów - 700 tys zł, drogi - 7,4 mln zł (drogi gminne - 3,4 mln zł, powiatowe - 4 mln zł).

W ramach przyznanych środków zrealizowanych zostanie 17 inwestycji wodociągowych, kanalizacyjnych, 4 oczyszczalnie ścieków, 2 wysypiska śmieci, 19 dróg gminnych, 14 dróg powiatowych.

Jak powiedział Andrzej Hałasiewicz, dyrektor Jednostki Koordynacji Programu Aktywizacji Obszarów Wiejskich, wartość całego programu w skali kraju wynosi 300 mln USD. 120 mln USD pochodzi z Banku Światowego. W ub. r. kredyt na taką sumę zaciągnął rząd z przeznaczeniem na realizację tego programu. Reszta pieniędzy pochodzi z budżetu państwa i od samorządów. (and)

db8jy3m

Podziel się opinią

Share

db8jy3m

db8jy3m
Więcej tematów