Trwa ładowanie...

Matura 2021. Publikujemy arkusze CKE z fizyki i odpowiedzi. Które pytania były najtrudniejsze?

To już ostatni dni matury 2021. Jednak wielu maturzystów nie może jeszcze marzyć o wakacjach. We wtorek absolwenci mierzyli się z egzaminem z fizyki. Publikujemy arkusze CKE.

Share
Matura 2021. Arkusze i odpowiedzi z wizyki
Matura 2021. Arkusze i odpowiedzi z wizykiŹródło: PAP
d3l9pik

Matura z fizyki to jeden z najtrudniejszych egzaminów maturalnych. Jest on jednak niemalże obowiązkowym egzaminem dla tych, którzy planują w przyszłości zostać inżynierami.

Matura z fizyki 2021 rozpoczęła się we wtorek o godzinie 9:00. Na udzielenie odpowiedzi na wszystkie pytania zdający mieli 180 minut, a do zdobycia było 60 punktów.

d3l9pik

Tuż po opublikowaniu przez CKE arkuszy, do ich rozwiązywania przystąpił nasz ekspert. Dzięki temu na łamach Wirtualnej Polski publikujemy sugerowane odpowiedzi do wszystkich pytań zawartych w tegorocznym arkuszu. Możesz je znaleźć pod tym linkiem.

Matura 2021. Kiedy wyniki?

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi regulacjami nie da się nie zdać matury na poziomie rozszerzonym. Wystarczy, że zdający stawi się na egzaminie i prawidłowo zakoduje kartę, aby zdać egzamin. Nie trzeba zdobyć nawet jednego punktu.

Oblać można jedynie egzaminy na poziomie podstawowym. Żeby zdać egzaminy z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego konieczne jest uzyskanie 30 proc. punktów.

CKE poinformowała, że wyniki tegorocznych matu poznamy 5 lipca. Wówczas świadectwa maturalne zostaną dostarczone do szkół. Maturzyści będą mogli sprawdzić swój już wcześniej w internecie.

Matura 2021. Zadaliśmy warszawiakom pytania z poprzednich lat

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3l9pik

Podziel się opinią

Share
d3l9pik
d3l9pik
Więcej tematów