Trwa ładowanie...

Matura 2021. Matematyka - poziom rozszerzony. ROZWIĄZANIA i arkusze CKE

11 maja o godz. 9 rozpoczęła się matura 2021 z matematyki na poziomie rozszerzonym. Publikujemy arkusz CKE z zadaniami z matematyki i rozwiązania.

Share
Matura 2021. Matematyka - poziom rozszerzony. ROZWIĄZANIA i arkusze CKE
Źródło: PAP
d3cakrr

Matura 2021. Matematyka. Poziom rozszerzony popularny wśród maturzystów

Matura z matematyki na poziomie rozszerzonym to zdecydowanie jeden z najtrudniejszych przedmiotów na egzaminie dojrzałości. Ale też w tym roku bardzo popularny. Wybrało go aż blisko 75 tys. maturzystów. Przed tygodniem 5 maja odbył się już egzamin na poziomie podstawowym, który był obowiązkowy. Matura z matematyki na poziomie rozszerzonym obowiązkowa nie jest. Jednak maturzyści, którzy myślą o studiach na obleganych kierunkach ścisłych, muszą sobie z nim poradzić dobrowolnie.

Matura 2021. Matematyka - poziom rozszerzony. Arkusze CKE i rozwiązania

Arkusze maturalne Centrala Komisja Egzaminacyjna publikuje po zakończonym egzaminie. Arkusze CKE z matematyki na poziomie rozszerzonym opublikujemy w tym miejscu około godz. 14, jak tylko zostaną udostępnione przez komisję. Na bieżąco będziemy je również uzupełniać o rozwiązania, które specjalnie dla Was rozwiążą specjaliści.

Matura 2021. Matematyka - poziom rozszerzony. Jak wygląda egzamin?

Egzamin maturalny z matematyki na poziomie rozszerzonym to nie lada wyzwania, dlatego maturzyści mają aż 180 minut na rozwiązanie zadań zawartych w arkuszach CKE. Matura na poziomie rozszerzonym z matematyki składa się zarówno z zadań zamkniętych tzw. testowych, ale również otwartych, których rozwiązanie wymaga skomplikowanych obliczeń. Ale maturzyści nie są uzbrojeni jedynie w swoją wiedzę. Na maturze z matematyki mają do dyspozycji:

  • wybrane wzory matematyczne,
  • cyrkiel,
  • linijkę
  • kalkulator prosty

d3cakrr

Matura z matematyki na poziomie rozszerzonym zyskuje na popularności

Na poziom rozszerzony z matematyki na maturze decyduje się coraz więcej maturzystów. W tym roku to wybór aż 74,6 tys. maturzystów, to blisko 28 proc. wszystkich zdających. Warto dodać, że w tym roku żaden przedmiot na poziomie rozszerzonym nie był obowiązkowy. Mimo to uczniowie chętnie decydują się na dodatkowy przedmiot, który może okazać się przepustką na wymarzone studia. Najpopularniejszym wyborem na poziomie rozszerzonym jest jednak język angielski, który zadeklarowała około połowa maturzystów.

Matura 2021. Najważniejsze punkty dla każdego maturzysty

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3cakrr

Podziel się opinią

Share
d3cakrr
d3cakrr
Więcej tematów