Trwa ładowanie...

Matura 2021. Chemia. Rozwiązane arkusze CKE. Sprawdź, jak Ci poszło

Matura z Chemii jest jednym najtrudniejszych egzaminów. Jednak sporo maturzystów Zobacz jak Ci poszło. Mamy rozwiązane arkusze CKE.

Share
Matura
MaturaŹródło: Andrzej Hulimka / Forum, Fot: RM, Andrzej Hulimka / Forum
d19abpa

Matura 2021 z chemii zakończona. Zastanawiasz się jak Ci poszło? Oprócz arkuszy CKE, publikujemy również odpowiedzi na pytania maturalne, abyś mógł już dziś sprawdzić, czy pokrywają się z Twoimi.

Matura z chemii to jeden z najtrudniejszych przedmiotów maturalnych obok matematyki i fizyki. Mimo to zdecydowało się na niego aż 25,8 tys. tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i techników, czyli 9,5 proc. z nich. Ale myśląc o studiach medycznych, biotechnologicznych, czy farmaceutycznych, trzeba sobie poradzić z chemią na maturze, i to dobrze. Tutaj publikujemy odpowiedzi na zadania z Chemii na maturze 2021.

Matura 2021 z chemii. Propozycje rozwiązań zostały opracowane przez nauczycieli z Centrum Edukacyjnego Maturita www.maturita.pl"

d19abpa

Kiedy wyniki matury 2021?

Matury potrwają do 20 maja, a wyniki matur ogłoszone zostaną 5 lipca. Aby uzyskać maturę, abiturient musi uzyskać minimum 30 proc. punktów z egzaminów obowiązkowych, czyli języka polskiego, matematyki i języka obcego na poziomie podstawowym.

Wynik egzaminu z przedmiotu do wyboru nie wpływa na uzyskanie świadectwa maturalnego, potrzebny jest natomiast przy rekrutacji na studia. Na większość obleganych kierunków wymagany jest przedmiot dodatkowy na poziomie rozszerzonym, a czasem nawet kilka.

Maturzysta, który kwestionuje uzyskany przez siebie wynik, może się odwołać od niego. Procedura odwoławcza jest kilkustopniowa.

Maturzysta, który nie zda jednego obowiązkowego egzaminu, ma prawo do poprawki 24 sierpnia. Abiturient, który nie zda więcej niż jednego egzaminu, może poprawiać je dopiero za rok.

Broniarz o apelu Przemysława Czarnka: "Nikt nie czeka na rekomendacje ministra"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d19abpa

Podziel się opinią

Share
d19abpa
d19abpa
Więcej tematów