Trwa ładowanie...
d336jsa

Matura 2019. W środę egzamin z języka angielskiego. Jakich pytań się spodziewać?

Matura 2019 rozpoczęła się w poniedziałek 6 maja i potrwa do 25 maja. W środę zdający przystąpią do testów z języka angielskiego. Jakich pytań można się spodziewać?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Matura 2019. W środę 6 maja uczniowie zmierzą się z językiem angielskim.
Matura 2019. W środę 6 maja uczniowie zmierzą się z językiem angielskim. (WP.PL)
d336jsa

Matura 2019 – język angielski poziom podstawowy

Zdający mają obowiązek przystąpić do egzaminu maturalnego z języka obcego nowożytnego. W tym roku zdecydowana większość maturzystów (ok. 93 proc.) zdecydowała się na przystąpienie do egzaminu z języka angielskiego.

Matura z angielskiego jest podzielona na kilka części. Na początku uczniowie odpowiadają na pytania sprawdzające umiejętność rozumienia tekstu odtwarzanego z nagrania. Kolejne zadania weryfikują, czy uczeń potrafi czytać ze zrozumieniem. W arkuszu znajdują się również zadania sprawdzające znajomość słownictwa i gramatyki. Ostatnie polecenie zawsze wymaga napisania dłuższej formy wypowiedzi na podany temat.

d336jsa

Żeby zdać maturę z angielskiego trzeba zdobyć 30 proc. wszystkich punktów.

Matura 2019 – język angielski poziom rozszerzony

O godzinie 9 rano maturzyści przystąpią do egzaminu z języka angielskiego na poziomie podstawowym. O godzinie 14 rozpocznie się matura z angielskiego na poziomie rozszerzonym, do której przystąpi ponad 90 tys. zdających. Matura rozszerzona tak samo, jak ta na poziomie podstawowym, zawiera pytania badające umiejętność rozumienia treści nagrania, czytania ze zrozumieniem oraz znajomość słownictwa, gramatyki i tworzenia dłuższych tekstów.

Matury z angielskiego na poziomie rozszerzonym nie da się nie zdać. Egzamin ten zaliczą wszystkie osoby, które prawidłowo zakodują arkusz i kartę odpowiedzi, niezależnie od tego, ile zdobędą punktów.

d336jsa

Podziel się opinią

Share

d336jsa

d336jsa
Więcej tematów