Trwa ładowanie...

Matura 2019. Kolejne alarmy bombowe. Zgłoszenia w całej Polsce

Kolejny dzień egzaminu i kolejne alarmy bombowe w kilkudziesięciu szkołach w Polsce. Na dziejesie.wp.pl dostaliśmy informacje, że policjanci z Pruszkowa i Grodziska Mazowieckiego otrzymali zgłoszenie w tej sprawie. Podobne alarmy pojawiły się m.in. na Lubelszczyźnie i na Śląsku.

Matura 2019. Kolejne alarmy bombowe. Zgłoszenia w całej PolsceŹródło: zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl
d3wtaoo
d3wtaoo

Pierwszą informację potrzymaliśmy od pana Piotra na dziejesie.wp.pl. "Dzisiaj od rana w okolicach Warszawy alarmy bombowe" - czytamy w wiadomości od czytelnika. Pan Piotr podał, że maile z groźbami dotarły m.in. do szkoły przy ul. Gomulińskiego w Pruszkowie oraz w Grodzisku Mazowieckim przy ul. Żwirki i Wigury. "Na miejsce jadą wszystkie służby Straż pożarna oraz pogotowie. Na miejsce też jadą policjanci z grupy pirotechnicznej" - dodaje czytelnik.

Te informacje potwierdza podkom. Karolina Kańka, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Pruszkowie. - Otrzymaliśmy takie zgłoszenie. Przy ul. Gomulińskiego mieści się Zespół Szkół Ogólnokształcących i Sportowych. Policjanci jadą na miejsce - mówiła w rozmowie z Wirtualną Polską.

Poza tym pruszkowscy policjanci otrzymali zgłoszenie ze szkoły przy ul. Daszyńskiego oraz z placówki w Piastowie przy ul. Namysłowskiego. - W tych miejscach zostały przeprowadzone czynności sprawdzające. Wszystko jest w porządku - dodała podkom. Karolina Kańka.

Zobacz także: 15 lat Polski w UE. WP jedzie foodtruckiem w Europę

Z kolei asp. szt. Katarzyna Zych, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Grodzisku Mazowieckim informuje WP, że rzeczywiście do służb dotarła infromacja o alarmie bombowym w szkole przy ul. Żwirki i Wigury. Teren sprawdzono i nie znaleziono zagrożenia.

d3wtaoo

Na dziejesie.wp.pl otrzymaliśmy również informacje o alarmie bobmowym w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Legionowie. Uczniowie zostali ewakuowani.

Nie tylko Warszawa i okolice. Alarmy bombowe w całej Polsce

Jak podaje "Dziennik Wschodni", pojawiły się informacje o ładunkach wybuchowych podłożonych na terenie województwa lubelskiego. Jak wynika z ustaleń straży pożarnej straż pożarna, zgłoszono 19 alarmów bombowych: m.in. w Zamościu, Chełmie, Hrubieszowie, Białej Podlaskiej, Lubartowie, Puławach, Łęcznej i Świdniku.

Z kolei "Dziennik Zachodni" informuje, że służby otrzymały zgłoszenia w szkołach w Tychach, w Będzinie, Jastrzębiu i Żorach.

Alarmy bombowe pojawiły się również w sześciu liceach w Radomiu - podaje "Gazeta Wyborcza". Chodzi o następujące placówki: III LO im. Dionizego Czachowskiego, Zespół Szkół Hotelarskich, I LO im. Mikołaja Kopernika, Zakład Doskonalenia Zawodowego, Zespół Szkół Elektronicznych i Zespół Szkół Samochodowych.

Podobna sytuacja jest w województwach pomorskim i kujawsko-pomorskim. W 43 szkołach pojawiły się alarmy bombowe. Jak podaje Radio Gdańsk, matury mogą rozpocząć się z opóźnieniem.

Tymczasem Radio Poznań podaje, że pojawiły się zgłoszenia o bombach w kilku szkołach w Poznaniu i prawie 30 w całym regionie. We Wrocławiu odnotowano 9 takich przypadków.

d3wtaoo

Alarmy bombowe przed maturą z matematyki. CKE komentuje

- Do szkół dochodzą informacje, że jest podłożony ładunek bombowy. Dyrektorzy szkół i policja reagują ekspresowo, wszystko jest sprawdzane - powiedział w rozmowie z Polsat News Marcin Smolik, szef Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

- Ekspresowo jest wszystko sprawdzane. Jako takiego zagrożenia dla zdrowia, życia lub bezpieczeństwa nie ma. To wszystko są alarmy fałszywe. CBŚP określiło prawdopodobieństwo tych informacji, jako bardzo niską - dodał Smolik.

Szef CKE zaznaczył, że matury nie są zagrożone. Jak zaznaczył, "w niektórych szkołach mogą się później rozpocząć". Dokładne informacje o tym, do ilu szkół wpłynęły maile z groźbami, będą znane ok. godz. 11.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3wtaoo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3wtaoo
Więcej tematów