Trwa ładowanie...

Matura 2019 – jak sprawdzić wyniki matur? Podpowiadamy, o której godzinie zostaną opublikowane i jak należy zalogować się na stronie CKE

Wyniki matur 2019 zostaną podane już w czwartek, 4 lipca. Zobacz, jak, gdzie i o której godzinie należy je sprawdzić. Udostępniliśmy również oficjalny harmonogram egzaminu poprawkowego.

Share
Matura 2019 – jak sprawdzić wyniki matur? Podpowiadamy, o której godzinie zostaną opublikowane i jak należy zalogować się na stronie CKE
Źródło: Wikimedia Commons CC BY, Fot: Marcin Otorowski
d4isjex

Wyniki matur 2019 – jak je sprawdzić i gdzie się zalogować?

Wyniki matur zostaną udostępnione na oficjalnej stronie CKE w czwartek, 4 lipca i będzie można je sprawdzać online już od godziny 8. Osoby, które chcą zapoznać się z wynikami dopiero w szkołach, będą mogły uczynić to najpewniej od godziny 12, tak jak miało to miejsce w poprzednich latach. Aby sprawdzić wynik matury online, należy zalogować się na stronie OKE w danym województwie:
Wrocław
Warszawa
Poznań
Łódź
Gdańsk
Łomża
Kraków

W dalszej kolejności należy przejść do zakładki „uczeń”. W miejscu loginu wpisujemy numer PESEL, natomiast hasło każdy absolwent powinien otrzymać w szkole. W przypadku zgubienia hasła, maturzysta powinien niezwłocznie zgłosić się do szkoły z prośbą o podanie nowego.

d4isjex

Matura 2019 – harmonogram egzaminu poprawkowego

Przypominamy, że aby zdać maturę, należy osiągnąć wynik nie mniejszy niż 30 proc. Wymóg ten dotyczy matury ustnej, pisemnej oraz przynajmniej jednego przedmiotu, który wybrali jako przedmiot dodatkowy. Uczniowie, którzy nie zaliczyli wyłącznie jednego przedmiotu obowiązkowego w części ustnej lub pisemnej, mogą zdać maturę w terminie poprawkowym.

Matura poprawkowa – harmonogram

  • Matura poprawkowa, część pisemna – 20 sierpnia, godz. 9:00
  • Matura poprawkowa, część ustna (język polski, języki mniejszości narodowych, języki obce nowożytne – prezentacja i wypowiedź – formuła od 2015 r.) – 20 - 21 sierpnia 2019 Wyniki egzaminu poprawkowego zostaną podane w środę, 11 września 2019.
d4isjex

Podziel się opinią

Share
d4isjex
d4isjex
Więcej tematów