Trwa ładowanie...
matteo salvini

Matteo Salvini: Albo Unia Europejska się zmieni, albo zróbmy jak Anglicy

Włoska partia Liga, choć nie rządzi, jest liderem sondaży. Stojący na jej czele Matteo Salvini podkreślił w sobotę, że Unia Europejska ma wiele wad, a politycy w Brukseli nie chcą jej zmieniać. Postawił więc mocny warunek.

Share
Matteo Salvini: Albo Unia Europejska się zmieni, albo zróbmy jak Anglicy
Źródło: East News
d4gwti9

Matteo Salvini oświadczył, że "albo Unia Europejska zmieni się, albo nie ma sensu, by dalej istniała". Zasugerował, że Włosi mają coraz więcej zastrzeżeń do Wspólnoty, a brak refleksji w Brukseli może spowodować, że Rzym pójdzie śladami Londynu i opuści UE.

Były szef MSW, były wicepremier i aktualny lider partii Liga dodał: 'Albo jest się w środku zmieniając reguły tej Europy albo, jak powiedział mi pewien rybak: "ludzie, zróbmy jak Anglicy"'. Polityk zaznaczył, że jeśli Wspólnota nie zmieni zasad funkcjonowania, "nie ma sensu siedzieć w klatce, w której nie pozwalają ci być rybakiem, lekarzem czy badaczem".

Włoska prasa podkreśla, że Matteo Salvini od wielu miesięcy krytycznie wypowiada się na temat UE. Czasem łagodzi swoją narrację, ale to krytyka UE i antyimigranckie hasła powodują, że jego ugrupowanie utrzymuje się na pozycji lidera sondaży.

Zobacz też: Prezydent będzie towarzyszył premierowi w Rosji? Cięta riposta rzecznika Andrzeja Dudy

Źródło: polsatnews.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4gwti9

Podziel się opinią

Share
d4gwti9
d4gwti9
Więcej tematów