Trwa ładowanie...
d3hb03y

Mateusz Morawiecki spotkał się z Ursulą von der Leyen. "Chcemy uniknąć lockdownu"

W Brukseli doszło do spotkania przywódców państw Grupy Wyszehradzkiej z szefową Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen. Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że rozmowy dotyczyły m.in. pandemii koronawirusa oraz pomocy dla Białorusi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mateusz Morawiecki, Andrej Babisz oraz Viktor Orban spotkali się z Ursulą von der Leyen
Mateusz Morawiecki, Andrej Babisz oraz Viktor Orban spotkali się z Ursulą von der Leyen (PAP)
d3hb03y

Mateusz Morawiecki w czwartek po południu wystąpił na konferencji w Brukseli. Premier poinformował, że razem z pozostałymi przywódcami Grupy Wyszehradzkiej Viktorem Orbanem i Andrejem Babiszem spotkał się z szefową Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen.

W trakcie rozmów przedyskutowano m.in. zaprezentowany w środę pakiet dotyczący procedur migracyjnych.

- Mamy tu z naszymi przyjaciółmi z Grupy Wyszehradzkiej jednoznaczne spojrzenie. Są pewne zasady, których się trzymamy, dotyczące zapewnienia rygorystycznych i skutecznych kontroli na granicach oraz pomocy w miejscach, z których migranci mogą migrować do Europy - stwierdził premier.

d3hb03y

Zobacz też: Lekcja Kaczyńskiego dla Ziobry? Polityk PiS wyjaśnia pewnien scenariusz

Ursuli von der Leyen przedstawiono również propozycję planu pomocy dla Białorusi. - Spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem - podkreślił premier. I dodał, że "międzynarodowy pakiet stabilizacyjny, inwestycje infrastrukturalne - to część planu". - Chcemy przedstawić go za tydzień na Radzie Europejskiej w Brukseli - zaznaczył.

Morawiecki stwierdził jasno, że państwa Grupy Wyszehradzkiej "nie chcą kolejnego lockdownu”. I liczą na to, że nie trzeba będzie go wprowadzać. - Zadbaliśmy o to bardzo dobrze, ale przed nami jeszcze kilka ostatnich miesięcy, mam nadzieję, zmagania z pandemią - dodał premier.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3hb03y

Podziel się opinią

Share
d3hb03y
d3hb03y
Więcej tematów