Trwa ładowanie...
d3ysx3p

Mateusz Morawiecki: Radom stał się symbolem, z którego narodziła się Solidarność

- Bohaterowie Czerwca'76 są wielkim świadectwem walki o wolność – mówił podczas 42. rocznicy radomskiego protestu robotników premier Mateusz Morawiecki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Premier Mateusz Morawiecki był na obchodach Czerwca'76
Premier Mateusz Morawiecki był na obchodach Czerwca'76 (PAP, Fot: Piotr Polak)
d3ysx3p

- Wszyscy jesteśmy winni Wam wdzięczność, bo nie byłoby odrodzenia Polski, gdyby nie Czerwiec'76. We wszystkich wymiarach Czerwiec '76 był niezwykle ważnym, kluczowym wydarzeniem na drodze do wolności – mówił Mateusz Morawiecki.

Premier dodał, że protest w Radomiu stał się powiewem wolności, który dał niezwykle ważne zmiany. - Radom, obok Ursusa i Płocka, stał się miastem-symbolem, z którego narodziła się późniejsza Solidarność - mówił.

- W imieniu Rządu Rzeczypospolitej bohaterom tamtych lat, tamtych dni chciałbym gorąco podziękować. Za Waszą odwagę, gotowość do działania, za to, że jesteście przykładem dla ludzi, jak trzeba walczyć o godność i o wolność Rzeczypospolitej. Cześć i chwała bohaterom – dodał na koniec Mateusz Morawicki.

d3ysx3p

Zobacz także: Suchocka opowiada o "narzędziu diabła". "Uczyniono z niej instrument walki politycznej"

Z okazji protestu robotniczego z czerwca 1976 w poniedziałek w Radomiu odbyło się wyjazdowe posiedzenie klubu PiS. Jak informowano przed posiedzeniem, w planach było przyjęcie przez parlamentarzystów okolicznościowej uchwały dotyczącej wydarzeń czerwcowych oraz udział w uroczystościach upamiętniających 42. rocznicę protestu robotniczego z czerwca 1976 roku.

_**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**_

d3ysx3p

Podziel się opinią

Share

d3ysx3p

d3ysx3p
Więcej tematów