Trwa ładowanie...

Mateusz Morawiecki: Przyjmowanie uchodźców - dobrowolne

Podczas szczytu w Salzburgu premier Mateusz Morawiecki potwierdził, że Polska nie zmieniła swojego stosunku wobec przyjmowania uchodźców.

Share
Mateusz Morawiecki: Przyjmowanie uchodźców - dobrowolne
Źródło: East News
d3rc8xf

Podczas nieformalnego szczytu w Salzburgu omówione zostały ważne kwestie migracyjne, m. in. przyjmowania uchodźców do Europy. Ten temat wciąż dzieli nasz kontynent.

- To Polska jako suwerenny kraj ma decydować o tym, kogo chcemy przyjąć, a kogo nie. I decydujemy się nie przyjmować uchodźców, to jest nasza suwerenna decyzja - powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Przypomnijmy, że od wielu lat Polska nie zgadzała się na przymusowe przyjmowanie uchodźców. Od czerwca Unia Europejska jednak ostatecznie odeszła od takiego nakazu.

East News
Źródło: East News

- Cieszymy się z tego, że nasze racje są coraz bardziej przyjmowane - skomentował szef polskiego rządu.

d3rc8xf

- Decyzje są bardzo dobre dla Polski. Będą one polegały na tym, że przyjmowanie jakichkolwiek uchodźców jest na zasadzie dobrowolności. Nie będzie można narzucić Polsce jakiegokolwiek schematu dotyczącego przyjmowania uchodźców - mówił premier.

- To jest twarde stanowisko Polski, które podtrzymaliśmy, łącznie z innymi państwami Grupy Wyszehradzkiej, z Republiką Czeską, ze Słowacją i z Węgrami - kontynuował szef rządu. - To warto podkreślić, ponieważ być może wkrótce się okaże, że sukces ma wielu ojców i inni będą próbowali się ogrzać przy tych decyzjach - podsumował.

Polska zadeklarowała się jednak pomagać uchodźcom w innej formie, np. w obozach poza Unią Europejską.

Źródło: telewizjarepublika.pl, to.com.pl, polskieradio.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3rc8xf

Podziel się opinią

Share
d3rc8xf
d3rc8xf
Więcej tematów