Trwa ładowanie...

Mateusz Morawiecki popiera Łuk Triumfalny w Warszawie. Forum Samorządowe krytykuje

Mateusz Morawiecki zdradził, że wpłacił pieniądze na budowę pomnika Bitwy Warszawskiej. Premier podkreślił, że bohaterowie zasługują na upamiętnienie i skrytykował władze Warszawy za brak woli współpracy w tej sprawie. Teraz krytykują go samorządowcy.

Mateusz Morawiecki popiera Łuk Triumfalny w Warszawie. Forum Samorządowe krytykujeŹródło: PAP/luktriumfalny1920.pl, fot: Paweł Supernak
d450y2x
d450y2x

Mateusz Morawiecki zdradził w piątek, że Pomnik Bitwy Warszawskiej powinien stanąć w Warszawie już wiele lat temu. - Powinien być w przyszłym roku. Nie będzie, ale obiecuję, on stanie w krótkim czasie, musi stanąć w krótkim czasie - oświadczył szef rządu.

Premier podkreślił w trakcie rozmowy na żywo z internautami, że władze Warszawy są na tym polu "mało kooperatywne". Opowiedział mu wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej, rozpoczynając "bitwę o pomnik Bitwy". Ta powoli opuszcza wirtualną rzeczywistość na rzecz realnego świata.

Biorąc pod uwagę mitomanię i nieudolność Mateusza Morawieckiego zakładam, że TO nie powstanie. Ale gdyby miało: Panie Premierze, Warszawa ma wiele potrzeb, Pana rząd ograbił nas z wielu potrzebnych inwestycji, proszę sfinansować obwodnicę albo Sinfonia Varsovia. Paweł Rabiej, o pomyśle Mateusza Morawieckiego, by w Warszawie stanął pomnik Bitwy Warszawskiej

Mateusz Morawiecki popiera Łuk Triumfalny w Warszawie. Forum Samorządowe krytykuje

Premiera skrytykowało też Warszawskie Forum Samorządowe. Organizacja działająca na rzecz rozwoju stolicy "z olbrzymim zdziwieniem przyjęła słowa premiera Mateusza Morawieckiego dotyczące budowy łuku triumfalnego". WFS podkreśla, że nie jest przeciwko upamiętnieniu Bitwy Warszawskiej, ale "sposób prezentacji tego pomysłu jest nieakceptowalny".

d450y2x

Zobacz też: Wojna o pomnik Bitwy Warszawskiej 1920 r. Adam Bielan zdumiony komentarzem Romana Giertycha

"Propozycja pana premiera to nic innego, jak wchodzenie w kompetencje samorządu (...) Takim jaskrawym przykładem jest pomnik smoleński na placu Piłsudskiego, który naszym zdaniem jest samowolą budowlaną" - czytamy w stanowisku WFS rozesłanym mediom. Forum zwraca uwagę, już w lipcu roku Rada Warszawy przyjęła uchwałę dotyczącą pomnika Bitwy Warszawskiej. Lider WFS Grzegorz Gruchalski oskarża PiS o "granie pod publikę". "Zdecydowanie lepiej by było, gdyby rząd zostawił takie sprawy władzom Warszawy oraz zajął się sprawną pomocą samorządom, które stracą dużą część dochodów przez reformy rządowe" - czytamy.

Jak informuje "Wyborcza Warszawa", w sprawie budowy pomnika powołano już sąd konkursowy. Jeszcze przed końcem roku ma zostać ogłoszony konkurs na projekt monumentu. O szczegółach projektu w rozmowie z money.pl mówi inicjator zbiórki Jan Pietrzak oraz autor projektu łuku na Wiśle architekt Marek Skrzyński.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d450y2x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d450y2x
Więcej tematów