Trwa ładowanie...
d1n3qjg

Mateusz Morawiecki nie ma wpływu na rząd? Decyzje personalne podejmie kierownictwo PiS

- Decyzje personalne w rządzie będą podejmowane przez kierownictwo PiS – powiedział Mariusz Błaszczak odnosząc się do braku zmian w rządzie. Ma do nich dojść dopiero w styczniu, co jasno zapowiadali politycy partii rządzącej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mariusz Błaszczak w radiowej "Jedynce" skomentował wyniki ostatniego sondażu
Mariusz Błaszczak w radiowej "Jedynce" skomentował wyniki ostatniego sondażu (WP.PL)
d1n3qjg

Jak mówił w radiowej "Jedynce" szef MSWiA Mariusz Błaszczak, premier Mateusz Morawiecki doskonale zna rząd, ponieważ wcześniej był ministrem rozwoju oraz finansów. Jednak to nie on będzie podejmować decyzje personalne, bo te – zdaniem polityka PiS – należą do kierownictwa partii.

- To nie są rządy autorskie, tylko rządy, które powstały w ramach programu PiS. Dopiero będziemy rozmawiać na ten temat – mówił polityk PiS.
Wcześniej wiceprezes PiS Adam Lipiński w rozmowie z Wirtualną Polską przekonywał, że nowy premier będzie miał spory wpływ na kształt styczniowej rekonstrukcji.

Szef MSWiA odniósł się też do informacji, że w nowym rozdaniu mógłby zostać ministrem obrony narodowej. Jak przekonywał, w swoim resorcie ma jeszcze wiele rzeczy do zrobienia. Jednak nie wykluczył, że dojdzie do zmiany.

d1n3qjg

Mariusz Błaszczak w radiowej "Jedynce" skomentował wyniki ostatniego sondażu, w który PiS uzyskał poparcie 50 proc. Polaków. - Nie przywiązywałbym wagi do sondażów, bo różnie z nimi bywa. Najważniejsze jest poparcie w wyborach – powiedział.

Zobacz też: Mateusz Morawiecki to jeden z najbogatszych polskich polityków. Do czasu zostania premierem znaczną część jego majątku stanowiły akcje banku BZ WBK którego był prezesem

- Nawet nasi przeciwnicy podkreślają, że PiS jest konsekwentne. Mimo ulicy i zagranicy, mimo donoszenie za granicą na Polskę przez polityków PO, realizujemy swoje obietnice wyborcze – dodał szef MSWiA.

d1n3qjg
d1n3qjg

Podziel się opinią

Share
d1n3qjg
d1n3qjg
Więcej tematów