Trwa ładowanie...
d25620h

Mateusz Morawiecki na Radzie Europejskiej. To pierwsza wizyta zagraniczna premiera

Mateusz Morawiecki po objęciu fotela premiera udał się w pierwszą zagraniczną wizytę. Szef rządu weźmie udział w spotkaniu przywódców państw Unii Europejskiej. Następnie spotka się w Brukseli z premierami państw Grupy Wyszehradzkiej oraz prezydentem Francji Emmanuelem Macronem.
Share
Mateusz Morawiecki spotka się z europejskimi przywódcami
Mateusz Morawiecki spotka się z europejskimi przywódcamiŹródło: East News, Fot: Rafal Oleksiewicz/REPORTER
d25620h

Tematem czwartkowego spotkania Rady Europejskiej są m.in. zagadnienia związane z polityką bezpieczeństwa i obrony, kwestie społeczne, edukacja oraz polityka migracyjna.

Jak informuje kancelaria premiera, w czwartek Mateusz Morawiecki spotka się w Brukseli z premierami Czech, Słowacji i Węgier. Przewidziane są też rozmowy premierów Grupy Wyszehradzkiej z premierem Włoch Paolo Gentilonim oraz przewodniczącym Komisji Europejskiej Jean-Claude Junckerem.

W piątek Mateusz Morawiecki spotka się też z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem.

d25620h

Zobacz te: Mateusz Morawiecki broni leśników z Puszczy Białowieskiej

Podczas pierwszego dnia posiedzenia Rady Europejskiej odbędzie się też ceremonia powołania mechanizmu stałej współpracy strukturalnej w dziedzinie obronności i bezpieczeństwa (PESCO). Przystąpiły do niego 23 kraje UE, a celem PESCO jest wzmocnienia potencjału obronnego grupy.

d25620h

Podziel się opinią

Share
d25620h
d25620h
Więcej tematów