Trwa ładowanie...

Mateusz Morawiecki na pikniku PiS: Przestawiliśmy wajchę w kierunku ludzi

Na pikniku rodzinnym PiS w Bojszowie (woj. śląskie) premier Mateusz Morawiecki deklarował, że rząd chce przeznaczyć więcej środków na sztandarowe programy Prawa i Sprawiedliwości. - 500 plus, wyprawka dla uczniów, Emerytura Plus i Fundusz Dróg Samorządowych. Chcemy te programy kontynuować, chcemy przeznaczać coraz więcej środków na te cele i w tym kierunku idziemy – oświadczył premier.

Share
Mateusz Morawiecki na pikniku PiS: Przestawiliśmy wajchę w kierunku ludzi
Źródło: PAP, Fot: Łukasz Gągulski
d28r1fw

Od połowy lipca politycy PiS jeżdżą po kraju, odwiedzają swoje okręgi wyborcze. Piknik Rodzinny w Bojszowie to kolejny wyborczy przystanek Prawa i Sprawiedliwości. Tym razem na boisku GTS Bojszowy w rodzinnym pilkniku uczestniczył premier Mateusz Morawiecki.

– W naszych działaniach stawiamy przede wszystkim nacisk na rodzinę, na to żeby była praca, płaca jak najlepsza, żeby europejskość wyznaczały nie jakieś fanaberie ideologiczne, tylko żeby europejskość to była europejska płaca, żebyśmy dorównywali w szybkim tempie temu, co jest we Francji, we Włoszech, w Hiszpanii, w Niemczech. To jest europejskość w konkrecie, w tym kierunku idziemy – zapewniał szef rządu.

d28r1fw

Zobacz także: Bielan o odejściu Kaczyńskiego na emeryturę

- Dążymy do tego, aby bezrobocie w Polsce było jeszcze niższe, a płace wyższe. To jest nasz program. Przestawiliśmy wajchę w kierunku ludzi, w kierunku społeczeństwa. Jesteśmy wiarygodni - dodał premier.

– Jest takie piękne, bardzo proste polskie powiedzenie: "trzymać za słowo”. Możecie nas trzymać za słowo, możecie popatrzeć na to, co zrobiliśmy przez te cztery lata. Sprawdzić, co się udało, ile przesunęliśmy środków w kierunku ludzi, zabraliśmy mafiom; ile nowej polityki społecznej wprowadziliśmy. To jest nasz program również na kolejne lata, to i program rozwoju, również takich gmin jak Bojszowy – podkreślił Mateusz Morawiecki.

- Nawet, jak się potykamy, popełniamy błędy, chcemy się przyznawać do nich i żeby te drobne błędy, nie przesłaniały tych wielkich naszych osiągnięć, które się udały - deklarował Morawiecki.

Piknik ma potrwać do ok. 18.00 Premierowi towarzyszył m.in. minister sportu Witold Bańka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d28r1fw

Podziel się opinią

Share
d28r1fw
d28r1fw
Więcej tematów