Trwa ładowanie...
dz9vmul

Mateusz Morawiecki desygnowany na premiera

Prezydent Andrzej Duda desygnował Mateusza Morawieckiego na premiera. Politycy w ciepłych słowach dziękowali sobie za dotychczasową współpracę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mateusz Morawiecki desygnowany na premiera
(PAP)
dz9vmul

Na sali obecni byli ministrowie oraz Elżbieta Witek, marszałek Sejmu, Borys Budka, przewodniczący klubu KO, Jakub Kulesza, przewodniczący koła poselskiego Konfederacja, oraz Agnieszka Ścigaj.

Prezydent Andrzej Duda zwrócił uwagę na sukces Zjednoczonej Prawicy w wyborach. - Zupełnie naturalne jest to, że premier Mateusz Morawiecki obejmie tekę szefa rządu - podkreślił.

Podziękował za środowe konsultacje. - Cztery lata dały doświadczenie, które pozwoliły wyeliminować mankamenty, wprowadzić zmiany - mówił prezydent do premiera.

- Mamy wspólną wizję Polski, polskiej polityki ukierunkowanej na obywatela. Pan premier zawsze może liczyć na moje wsparcie. Gratuluję nominacji - dodał.

Po prezydenta głos zabrał premier. Podziękował prezydentowi za zaufanie i podkreślił, że liczy na tak dobrą współpracę, jak do tej pory. - Mam nadzieję, że pierwsze cztery lata były rozbiegiem, a kolejne będą skokiem w rozwoju - mówił.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dz9vmul

Podziel się opinią

Share

dz9vmul

dz9vmul
Więcej tematów