Trwa ładowanie...
d3vbdna

Materiały w sprawie b. ministra niewystarczające

Zdaniem opolskiego prokuratora okręgowego materiały w sprawie byłego ministra transportu są niewystarczające do podjęcia decyzji o wszczęciu śledztwa. Były minister jest podejrzewany o "pranie brudnych pieniędzy".

d3vbdna
d3vbdna

Opolska prokuratura otrzymała materiały od prokuratora generalnego, który zadecydował o przekazaniu sprawy Jerzego W. do Opola.

Po zapoznaniu się z tymi materiałami uznaliśmy, że są one niewystarczające do podjęcia decyzji o wszczęciu lub odmowie wszczęcia śledztwa - powiedział we wtorek prokurator okręgowy Ryszard Niekrawiec.

Opolska prokuratura poprosiła Głównego Inspektora Informacji Finansowej o uzupełnienie danych, z których można by wnioskować, ze faktycznie zachodzą tu elementy przestępstwa z art. 299 - mówił prokurator.

Dokumenty przesłane z Warszawy dotyczyły zawiadomienia o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa, tzw. prania brudnych pieniędzy. Obszerne wyjaśnienia w tej sprawie złożył sam zainteresowany. Te materiały również zostały przekazane, żeby generalny inspektor ustosunkował się do nich - dodał Niekrawiec.(an)

d3vbdna
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3vbdna
Więcej tematów