Trwa ładowanie...

Matczak przypomina swój wywiad. Sprawy syna nie komentuje

"Kilka godzin przed czwartkowymi wydarzeniami udzieliłem Radiu Zet wywiadu na temat Pegasusa. Chcę powtórzyć jego najważniejsze tezy, aby wybrzmiały" - napisał prof. Marcin Matczak na Twitterze. Prawnik nie odniósł się do sprawy zatrzymania jego syna, przy którym znaleziono marihuanę.

Matczak przypomina swój wywiad. Sprawy syna nie komentuje Matczak przypomina swój wywiad. Sprawy syna nie komentuje Źródło: East News, fot: Artur Szczepanski/REPORTER
d3kswjz
d3kswjz

Prof. Matczak w serii tweetów opublikował swoje wypowiedzi z czwartkowego wywiadu dla Radia Zet, po którym miał dostać fałszywy telefon od numeru przypisanego do infolinii CBA. Podczas rozmowy głos w słuchawce miał poinformować prawnika, że jego syn nie żyje.

W piątek media obiegła informacja, że syn Matczaka, znany raper Mata, został zatrzymany za posiadanie narkotyków. Znaleziono przy nim 1,5 g marihuany.

Inwigilacja, propaganda i kompromitacja

Prawnik przypomniał swoje wypowiedzi dotyczące Pegasusa, w których wskazywał, że oprogramowanie jest dla PiS narzędziem utrzymywania się przy władzy. - Ludzie PiS czują się w świecie demokratycznym samotni i bezradni bez metod SB, nie umieją w nim żyć, tolerując odmienność, wolność i prywatność. Dlatego przywracają do życia esbeckie metody, kupując system totalnej inwigilacji, i wykorzystują go przeciwko własnym obywatelom - mówił.

Podkreślał również znaczenie podległych władzy mediów publicznych, które kreują na swoich antenach rzeczywistość pod dyktando PiS. - Wbrew propagandzie to PiS jest ubecką wdową. Ludzie kierujący PiS, ukształtowani w totalitarnym PRL-u, zostali wrzuceni w świat demokracji, którego nie rozumieją, zostali opuszczeni przez esbecką mentalność i brakuje im jej - ocenił.

d3kswjz

Zdaniem Matczaka władza PiS jest skompromitowana i to powinno być dla Polaków wskazówką w przyszłych wyborach. - Jest w Polsce wiele partii - można sobie wybrać. Ale nie wolno wybierać ludzi, którzy, obdarzeni zaufaniem wyborców, zaatakowali swoich współobywateli. W takim państwie nie da się żyć - powiedział.

Mata zatrzymany. Wcześniej fałszywy telefon z infolinii CBA

W piątek media obiegła informacja, że policja zatrzymała w czwartek syna prof. Marcina Matczaka - Michała. Powodem zatrzymania znanego rapera Maty było posiadanie substancji zabronionych. Według relacji służb znaleziono przy nim niedopalonego skręta marihuany. Mata usłyszał w piątek zarzut posiadania niewielkiej ilości narkotyków. 21-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów.

W dniu zatrzymania syna prof. Matczak poinformował na Twitterze, że otrzymał telefon z numeru należącego do CBA. "Dziś około 21.00 dostałem telefon z numeru 800 808 808 (infolinia CBA) z informacją, że mój syn nie żyje. Oczywiście Michałowi nic nie jest. Po krótkim zdenerwowaniu tym telefonem uznałem, że jest on dobrym powodem, by nadal robić to, co dotychczas, tylko bardziej" - czytamy.

Wybory były nieważne? Jasna ocena Hermelińskiego

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3kswjz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3kswjz
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj