Trwa ładowanie...
dmkm03l

Maseczki w pracy obowiązkowe. "Nalot" w biurze Sławomira Mentzena

"Właśnie policja zrobiła nalot na moje biuro w Toruniu" - napisał Sławomir Mentzen. Sprawdzano, czy pracownicy biura mają maseczki. Działacz Konfederacji nie krył oburzenia.
Share
Maseczki w pracy obowiązkowe. Kontrola w biurze Sławomira Mentzena
Maseczki w pracy obowiązkowe. Kontrola w biurze Sławomira MentzenaŹródło: East News
dmkm03l

Sławomir Mentzen to działacz Konfederacji. Jest ekonomistą, prowadzi kancelarię podatkową w Toruniu przy ul. Grudziądzkiej. Poinformował w mediach społecznościowych, że policja przeprowadziła we wtorek w jego biurze kontrolę maseczek.

"Dzisiaj policja przyjechała do mojej kancelarii w Toruniu, aby sprawdzić, czy pracownicy noszą maseczki w biurze" - napisał, zastanawiając się jednocześnie, czy "to jakaś zmasowana akcja, czy tylko szczęśliwi wybrańcy będą sprawdzani". Mentzen był w tym czasie w Toruniu. Jak napisał na swoim profilu na Facebooku, nie miał możliwości "wytłumaczenia funkcjonariuszom, że działają bez podstawy prawnej". Wyjaśniał jednocześnie, że "rozporządzenie do opublikowanej wreszcie ustawy covidowej pojawiło się przed ustawą, a co za tym idzie, nie obowiązuje". "Nasze państwo z dykty, nawet tak prostej rzeczy nie potrafi zrobić porządnie" - stwierdził.

Przypomniał, że dwa dni temu mocno skrytykował przepisy nakazujące przebywanie w biurze w maseczce. "Od wczoraj, jeżeli nie wyprosicie wszystkich z pomieszczenia w którym przebywacie, nie możecie nic zjeść ani wypić. Z budynku też oczywiście nie możecie wyjść zjeść, bo na ulicy też trzeba nosić maseczkę. Czekam, aż prezenterzy w telewizji będą mieli zakryte twarze" - napisał wówczas. Stwierdził też, że "działania tego rządu to jest ciemnota w pełnym tego słowa znaczeniu. To są małpy, które dostały brzytwę i tną bez najmniejszego pomyślunku".

dmkm03l

W najnowszym wpisie deklaruje, że nawet gdyby kontrole odbywały się codziennie, zdania na ten temat nie zmieni. Ma jednak nadzieję, że policja nie odwiedzi go w Wigilię, by sprawdzić, ile osób siedzi przy stole.

"Przy okazji uprzejmie donoszę policji, że pracownicy TVP nie noszą masek w pracy. Aby to stwierdzić, nie trzeba jechać do studia telewizyjnego, wystarczy włączyć telewizor" - czytamy we wpisie działacza. Namawia jednocześnie, by sprawdzić, czy na Nowogrodzkiej w siedzibie PiS Jarosław Kaczyński siedzi w swoim biurze w maseczce.

Koronawirus. Maseczki obowiązkowe w każdym biurze

Przypomnijmy, że od poniedziałku osłona ust i nosa obowiązkowa jest również w pracy. Kiedy w biurze czy na hali produkcyjnej pracować będzie więcej niż jedna osoba, trzeba będzie założyć maseczkę lub przyłbicę.

dmkm03l

Odważna deklaracja Szymona Hołowni. Grzegorz Schetyna komentuje

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dmkm03l

Podziel się opinią

Share
dmkm03l
dmkm03l
Więcej tematów