"Masa" usłyszał zarzuty. Jest też wniosek o areszt tymczasowy

Świadek koronny Jarosław Ł. ps. "Masa" usłyszał 8 zarzutów. Prokuratura chce również zastosowania środków zapobiegawczych w postaci aresztu tymczasowego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Świadek koronny Jarosław Ł. ps. "Masa" usłyszał 8 zarzutów, za które grozi mu 10 lat więzienia
Świadek koronny Jarosław Ł. ps. "Masa" usłyszał 8 zarzutów, za które grozi mu 10 lat więzienia (East News, Fot: Stefan Maszewski)
WP

Prokurator Krajowy w Lublinie ogłosił zarzuty dla 6 osób zatrzymanych w środę ws. wyłudzenia kredytów bankowych, łapownictwa i powoływania się na wpływy. Wśród nich jest m.in. świadek koronny Jarosław Ł. ps. "Masa", Naczelnik Wydziału Wywiadu Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi oraz urzędnik łódzkiej skarbówki - informuje portal pk.gov.pl.

"Masa" jest podejrzany o popełnienie kilku przestępstw. W ciągu prawie dwóch miesięcy miał wyłudzić pożyczkę w ośmiu bankach na kwotę 670 tys. zł. Dodatkowo przez blisko rok miał wielokrotnie wręczać łapówki Naczelnikowi Wydziału Wywiadu Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi oraz urzędnikowi Urzędu Celnego w Łodzi.

Kolejny zarzut dotyczy dwukrotnego składania fałszywych zeznań ws. wykroczenia drogowego. Miał też powoływać się na wpływy przy okazji załatwienia pracy w policji. Na koniec Jarosław Ł. jest oskarżony o oszukanie właściciela firmy budowlanej na kwotę 160 tys. zł. Łącznie świadkowi koronnemu grozi kara do 10 lat więzienia.

WP

Zobacz także: Marek Jakubiak: sprawa Tomasza Komendy to sukces Zbigniewa Ziobry

W związku ze sprawą prokuratura skierowała też do sądu wniosek o tymczasowy areszt dla "Masy". Chce również zastosowania innych środków zapobiegawczych w postaci dozoru policji, zakazu opuszczania kraju, a także poręczenia majątkowego.

Źródło: pk.gov.pl

WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP