Trwa ładowanie...

Marynarka wojenna Niemiec ma otrzymać pięć nowych korwet

• Marynarka wojenna Niemiec (Deutsche Marine) ma w najbliższych latach otrzymać pięć nowych korwet za łącznie 1,5 mld euro
• Nowe okręty są potrzebne ze względu na nowe zadania - poinformowały dziennik "Sueddeutsche Zeitung" i tygodnik "Welt am Sonntag"

Marynarka wojenna Niemiec ma otrzymać pięć nowych korwetŹródło: mil.ru
d3wdesd
d3wdesd

- Jednostki i załogi Deutsche Marine po latach ich redukowania mają do wypełnienia bieżące zadania na przykład w Rogu Afryki czy w Libanie. Dlatego by sprostać wymaganiom polityki bezpieczeństwa w strefie Morza Bałtyckiego, na Morzu Śródziemnym i w wymiarze globalnym koalicja rządowa zamierza zamówić dla Deutsche Marine pięć nowych korwet za 1,5 mld euro - oświadczyli cytowani przez oba pisma członkowie komisji budżetowej Bundestagu: socjaldemokrata Johannes Kahrs i chadek Eckhard Rehberg.

Dwie z tych korwet miałyby wejść do służby już w 2019 roku, a trzy pozostałe w cztery lata później. Minister obrony Ursula von der Leyen z uznaniem powitała ten powstały w parlamencie plan. Jak powiedział "Welt am Sonntag" jej rzecznik, resort zna i popiera inicjatywę deputowanych, gdyż jest świadomy, że okręty takie są potrzebne. Koalicja zamierza włączyć kwestię korwet do debaty budżetowej w Bundestagu w pierwszej połowie listopada i przeprowadzić wtedy głosowanie nad zatwierdzeniem zamówienia.

Nowe okręty mają być modyfikacją posiadanych już przez Deutsche Marine pięciu korwet typu K 130. Jednostki te, mniejsze i sprawniejsze w manewrowaniu niż fregaty, przewidziane są przede wszystkim do działań na wodach przybrzeżnych i akwenach peryferyjnych w rodzaju Morza Bałtyckiego. Dlatego ich zamówienie może być rozumiane także jako sygnał pod adresem Rosji - wskazuje "Sueddeutsche Zeitung".

d3wdesd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3wdesd
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj