Trwa ładowanie...
ycipk-3c775v
maryja

"Maryja z tęczą". Ten plakat obiegł światowe media, które cytują Kaczyńskiego

Afera wokół plakatów działaczki Obywateli RP. Zagraniczne media piszą o Matce Boskiej Częstochowskiej w tęczowej aureoli. Gazety cytują też Brudzińskiego i Kaczyńskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Obszerny artykuł opublikował "The Guardian"
Obszerny artykuł opublikował "The Guardian" (the guardian)
ycipk-3c775v

Policja zatrzymała w poniedziałek działaczkę Obywateli RP Elżbietę Podleśną. Jest podejrzana o profanację wizerunku Matki Boskiej Częstochowskiej. O sprawie już piszą światowe media.

Dzienniki w Wielkiej Brytanii, Rosji, Hiszpanii, Iranie czy Rumunii zamieściły wizerunki Matki Bożej z tęczową aureolą. Gazety cytują słowa ministra spraw wewnętrznych Joachima Brudzińskiego, który napisał na Twitterze o "zbezczeszczeniu Matki Boskiej Częstochowskiej".

ycipk-3c775v

Brytyjski "The Guardian" zwraca uwagę, że minister Brudziński nazywa plakat "kulturalnym barbarzyństwem", a "żadne bajanie o wolności i tolerancji nikomu nie daje prawa do obrażania uczuć ludzi wierzących".

La Vanguardia
Podziel się
tjournal.ru
Podziel się
ycipk-3c775v
idnes.cz
Podziel się

Dziennik informuje, że policja weszła i przeszukała dom działaczki, gdzie znaleziono kilkadziesiąt wizerunków Matki Bożej z tęczową aureolą. Wyjaśniono także, że obrażanie uczuć religijnych jest w Polsce przestępstwem w rozumieniu kodeksu karnego. W przypadku skazania kobieta może usłyszeć karę pozbawienia wolności do dwóch lat.

"Rządząca prawicowa partia PiS starała się zmobilizować swój podstawowy elektorat przed wyborami do PE, mówiąc o kraju przytłoczonym zachodnimi liberalnymi wartościami społecznymi" – czytamy w artykule.

Przytoczono także słowa Jarosława Kaczyńskiego, który podczas jednego z ostatnich wystąpień podkreślał, że "mamy do czynienia z bezpośrednim atakiem na rodzinę i dzieci - seksualizacją i całym ruchem LBGT, co zagraża naszej tożsamości, naszemu narodowi, jego kontynuacji, a zatem i państwu polskiemu".

ycipk-3c775v

Matka Boska Częstochowska z tęczową aureolę w toalecie

Aktywista Obywateli RP jest podejrzana o dokonanie profanacji wizerunku Matki Boskiej Częstochowskiej. Nad głową Maryi i dzieciątka dorysowano tęczową aureolę. Takie obrazy zawieszono m.in. w miejskich toaletach czy koszach na śmieci wokół kościoła św. Dominika w Płocku. Wszystko zaczęło się od aranżacji Grobu Pańskiego, gdzie krzyż był otoczony "grzechami" m.in. "LGBT" czy "gender", co prowadziło do kłótni między proboszczem i protestującymi.

ycipk-3c775v

Zobacz także: Dramatyczna akcja ratowania katedry Notre Dame. Straż pokazała film

ycipk-3c775v

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Wiesz coś więcej na temat tego zdarzenia? Prześlij nam informację, zdjęcie lub wideo przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3c775v

ycipk-3c775v
ycipk-3c775v