Trwa ładowanie...

"Maryja z tęczą". Ten plakat obiegł światowe media, które cytują Kaczyńskiego

Afera wokół plakatów działaczki Obywateli RP. Zagraniczne media piszą o Matce Boskiej Częstochowskiej w tęczowej aureoli. Gazety cytują też Brudzińskiego i Kaczyńskiego.

"Maryja z tęczą". Ten plakat obiegł światowe media, które cytują KaczyńskiegoŹródło: the guardian
d3shjmc
d3shjmc

Policja zatrzymała w poniedziałek działaczkę Obywateli RP Elżbietę Podleśną. Jest podejrzana o profanację wizerunku Matki Boskiej Częstochowskiej. O sprawie już piszą światowe media.

Dzienniki w Wielkiej Brytanii, Rosji, Hiszpanii, Iranie czy Rumunii zamieściły wizerunki Matki Bożej z tęczową aureolą. Gazety cytują słowa ministra spraw wewnętrznych Joachima Brudzińskiego, który napisał na Twitterze o "zbezczeszczeniu Matki Boskiej Częstochowskiej".

Brytyjski "The Guardian" zwraca uwagę, że minister Brudziński nazywa plakat "kulturalnym barbarzyństwem", a "żadne bajanie o wolności i tolerancji nikomu nie daje prawa do obrażania uczuć ludzi wierzących".

La Vanguardia
Źródło: La Vanguardia
tjournal.ru
Źródło: tjournal.ru
idnes.cz
Źródło: idnes.cz

Dziennik informuje, że policja weszła i przeszukała dom działaczki, gdzie znaleziono kilkadziesiąt wizerunków Matki Bożej z tęczową aureolą. Wyjaśniono także, że obrażanie uczuć religijnych jest w Polsce przestępstwem w rozumieniu kodeksu karnego. W przypadku skazania kobieta może usłyszeć karę pozbawienia wolności do dwóch lat.

d3shjmc

"Rządząca prawicowa partia PiS starała się zmobilizować swój podstawowy elektorat przed wyborami do PE, mówiąc o kraju przytłoczonym zachodnimi liberalnymi wartościami społecznymi" – czytamy w artykule.

Przytoczono także słowa Jarosława Kaczyńskiego, który podczas jednego z ostatnich wystąpień podkreślał, że "mamy do czynienia z bezpośrednim atakiem na rodzinę i dzieci - seksualizacją i całym ruchem LBGT, co zagraża naszej tożsamości, naszemu narodowi, jego kontynuacji, a zatem i państwu polskiemu".

Matka Boska Częstochowska z tęczową aureolę w toalecie

Aktywista Obywateli RP jest podejrzana o dokonanie profanacji wizerunku Matki Boskiej Częstochowskiej. Nad głową Maryi i dzieciątka dorysowano tęczową aureolę. Takie obrazy zawieszono m.in. w miejskich toaletach czy koszach na śmieci wokół kościoła św. Dominika w Płocku. Wszystko zaczęło się od aranżacji Grobu Pańskiego, gdzie krzyż był otoczony "grzechami" m.in. "LGBT" czy "gender", co prowadziło do kłótni między proboszczem i protestującymi.

Zobacz także: Dramatyczna akcja ratowania katedry Notre Dame. Straż pokazała film

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Wiesz coś więcej na temat tego zdarzenia? Prześlij nam informację, zdjęcie lub wideo przez dziejesie.wp.pl

d3shjmc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3shjmc
Więcej tematów