Trwa ładowanie...
d4879p8

Zarzut za Matkę Boską z tęczową aureolą. Helsińska Fundacja Praw Człowieka zabrała głos

Helsińska Fundacja Praw Człowieka wyraziła swój sprzeciw ws. zatrzymania przez policję 51-letniej aktywistki Elżbiety Podleśnej. "Trudno zrozumieć, dlaczego zamiast wejścia o szóstej rano do mieszkania nie zdecydowano się na wezwanie podejrzanej osoby na przesłuchanie" - czytamy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Helsińska Fundacja Praw Człowieka reaguje na zatrzymanie działaczki Obywateli RP Elżbiety Podleśnej
Helsińska Fundacja Praw Człowieka reaguje na zatrzymanie działaczki Obywateli RP Elżbiety Podleśnej (Agencja Gazeta, Fot: Lukasz Antczak)
d4879p8

Policja zatrzymała w poniedziałek działaczkę Obywateli RP Elżbietę Podleśną. Funkcjonariusze weszli do jej mieszkania, gdzie znaleźli kilkadziesiąt obrazów z przerobionym wizerunkiem Maryi. "Przeszukanie lub zatrzymanie rzeczy powinno być dokonane zgodnie z celem tej czynności oraz w poszanowaniu prywatności i godności osób, których ta czynność dotyczy oraz bez wyrządzania niepotrzebnych szkód i dolegliwości" - uważa Helsińska Fundacja Praw Człowieka.

HFPC wyraziła również swój sprzeciw co do okoliczności zatrzymania 51-letniej aktywistki, do którego doszło o godz. 6 rano. "Trudno zrozumieć, dlaczego nie zdecydowano się na wezwanie osoby podejrzanej na przesłuchanie, a ponieważ Elżbieta Podleśna jest powszechnie znaną niezależną działaczką, takie działanie może być odebrane jako celowo zastosowana represja" - czytamy w stanowisku.

d4879p8

Aktywista Obywateli RP jest podejrzana o dokonanie profanacji wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej. Nad głową Maryi i dzieciątka dorysowano tęczową aureolę. Takie obrazy zawieszono m.in. w miejskich toaletach czy koszach na śmieci wokół kościoła św. Dominika w Płocku. Wszystko zaczęło się od aranżacji Grobu Pańskiego, gdzie krzyż był otoczony "grzechami" m.in. "LGBT" czy "gender", co prowadziło do kłótni między proboszczem i protestującymi.

Zobacz także: Włodzimierz Czarzasty: Kościół ma wielki problem

Źródło: hfhr.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4879p8

Podziel się opinią

Share
d4879p8
d4879p8
Więcej tematów