Trwa ładowanie...

Marszałek Senatu krytykuje Tuska. Karczewski: jakie ma osiągnięcia?

- Nie sprawdził się jako premier, nie spisywał się również jako szef Rady Europejskiej. No cóż, jakie ma osiągnięcia? Takie, że doszło do Brexitu - powiedział Stanisław Karczewski na antenie Polsat News, odnosząc się do słów Jarosław Kaczyńskiego ws. braku poparcia dla Donalda Tuska.

Share
Marszałek Senatu krytykuje Tuska. Karczewski: jakie ma osiągnięcia?
Źródło: WP
d2rp275

Marszałek Senatu podkreślił, że były "to bardzo ważne słowa prezesa". - Wskazują, że nie poprzemy pana Donalda Tuska - mówił. - Od dawna już mówiliśmy, że to nie jest polityk, który powinien sprawować tak ważną funkcję - dodał Karczewski.

- Nie wyobrażam sobie, żeby Donald Tusk skrytykował politykę Niemiec czy jakiegokolwiek kraju UE, a jednak krytykował Polskę, choć nie powinien tego robić - powiedział też polityk PiS.

Zaznaczył, że nie tylko Polska może być przeciwna Tuskowi. - Słyszałem o dwóch-trzech krajach: Szwecji, Włochach i Malcie. Nie są to pewne informacje - zastrzegł w rozmowie z Polsat News.

- Jesteśmy na etapie spekulacji medialnych, dziennikarskich - mówił Karczewski, przypominając, że zasadnicze rozmowy ws. wyboru szefa RE będą dopiero prowadzone.

d2rp275

Podziel się opinią

Share
d2rp275
d2rp275
Więcej tematów