Trwa ładowanie...

Marsz Równości w Radomsku. Kontrmanifestanci rzucali jajkami i kamieniami

W sobotnie południe pierwszy Marsz Równości przeszedł ulicami Radomska. Kontrmanifestanci próbowali go zakłócić. W stronę pochodu poleciały butelki, kamienie i jajka. Skandowano wulgarne hasła. Ostatecznie jednak policja opanowała sytuację.
Share
Przez Radomsko przeszedł pierwszy Marsz Równości.
Przez Radomsko przeszedł pierwszy Marsz Równości.Źródło: East News, Fot: Tomasz Kudala
d3juurz

W sobotę o godz. 12 w Parku Solidarności w Radomsku rozpoczął się pierwszy w mieście Marsz Równości. O tej samej godzinie, na ul. Piastowskiej zaplanowano kontrmanifestację.

"Jesteśmy ludźmi, nie ideologią"; "Wolność, równość, akceptacja" - skandowali uczestnicy pochodu. Wzięło w nim udział kilkaset osób. Młodzi, starsi, a także całe rodziny z dziećmi.

d3juurz

Początkowo marsz przebiegał spokojnie. Kiedy około godz. 13 dotarł do kontrmanifestacji, uczestnicy marszu równości usłyszeli głośne gwizdanie. Kontrmanifestanci krzyczeli "zakaz pedałowania", "wypier...". Jak podaje Gazeta Wyborcza, przeciwnicy marszu próbowali przedrzeć się przez kordon policji. Funkcjonariusze ich zatrzymali. Wtedy w ich stronę poleciało kilka kamieni i butelka. Policjanci musieli założyć kaski ochronne.

    East News
Źródło: East News, Fot: Tomasz Kudala
    East News
Źródło: East News, Fot: Tomasz Kudala

Jak relacjonowała jedna z uczestniczek Marszu Równości, w stronę pochodu rzucano jajka.

d3juurz

Radomsko ma niespełna 50 tys. mieszkańców, czyli było najmniejszym dotąd polskim miastem, w którym odbył się Marsz Równości. Równościowe parady przeszły w ostatnim czasie przez Gniezno, Kielce, Płock, Lublin czy Białystok. Za tydzień taki pochód ma się odbyć w Gorzowie Wielkopolskim.

ZOBACZ TEŻ: Białystok przeciw przemocy. Pokonany strach. Rodzi się nadzieja

Źródło: oko.press, wyborcza.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3juurz

Podziel się opinią

Share
d3juurz
d3juurz
Więcej tematów