Trwa ładowanie...

Marsz Równości. Odbędzie się? Burza w Gorzowie Wielkopolskim i Radomsku

Pierwszy w Gorzowie Wielkopolskim Marsz Równości miał się odbyć 24 sierpnia. W tym terminie zgłoszono jednak aż 25 innych wydarzeń i manifestacja stoi pod znakiem zapytania. Podobne trudności już w tę sobotę czekają środowiska LGBT w Radomsku.

Share
Marsz Równości. Odbędzie się? Burza w Gorzowie Wielkopolskim i Radomsku
Źródło: East News
d23yij2

W Gorzowie Wielkopolskim Marsz Równości miał przejść za tydzień. Teraz okazuje się, że na ten dzień zgłoszono wiele innych wydarzeń w całym mieście. "Jedno z nich może naprawdę pokrzyżować plany organizatorom marszu, ponieważ trasa zgromadzenia obejmuje aż 88 ulic na terenie całego miasta" - donosi portal gorzowianin.com.

W piątek miasto przeprowadziło spotkanie z organizatorami poszczególnych wydarzeń. Chodziło o to, by każdy mógł manifestować w innym miejscu i czasie. Okazuje się jednak, że demonstracja "Informacja o współczesnych zagrożeniach" ma zająć dużą część miasta i trwać aż od godz. 10 do godz. 20. Współorganizatorka Marszu Równości w Gorzowie Monika Drubkowska podkreśla, że mimo chęci z jej strony porozumienia nie udało się osiągnąć.

Przypomnijmy, że w tym roku w polskich miastach środowiska LGBT organizują rekordową liczbę Marszów Równości. Wiele osób przemierza całą Polskę, by w trakcie kolejnych weekendów pojawiać się w następnych polskich miastach, gdzie akurat odbywa się demonstracja. Z kolei lokalne środowiska patriotyczne przygotowują kontrmanifestacje.

Zobacz także: Czarzasty nazwał PO „paradą oszustów”. Joanna Mucha: niepotrzebne słowa

W związku z tym pojawia się wiele kontrowersji. W tę sobotę (17 sierpnia) Marsz Równości ma przejść ulicami Radomska. Wielu mieszkańców miasta organizuje się, aby zablokować demonstrację. "Na ulicach Radomska pojawiły ulotki zachęcające do udziału w kontrmanifestacji" - informuje portal radomszczanska.pl. Więcej o sprawie pisaliśmy TUTAJ.

Źródło: gorzowianin.com, radomszczanska.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d23yij2

Podziel się opinią

Share
d23yij2
d23yij2
Więcej tematów