Trwa ładowanie...

Przeciwnicy Marszu Równości spotykają się przed kościołem. Proboszcz się obawia

Przez Radomsko przejdzie Marsz Równości. Przeciwnicy manifestacji zbierają się przed jednym z kościołów. Ksiądz obawia się, że może dojść do "niechrześcijańskich zachowań" i krytykuje za ulotki skierowane w środowisko LGBT.
Share
W Radomsku po raz pierwszy przejdzie Marsz Równości
W Radomsku po raz pierwszy przejdzie Marsz RównościŹródło: PAP, Fot: Artur Reszko
d38v6bl

W Radomsku w sobotę po raz pierwszy przejdzie Marsz Równości. Inicjatorem manifestacji jest jeden z absolwentów lokalnego liceum. Wspierają go m.in. przedstawiciele "Tęczowej Częstochowy" i organizatorzy warszawskiej parady. Jak tłumaczy pomysł w jego głowie narodził się już wcześniej, ale po ostatnich wydarzeniach w Białymstoku przybrał na sile z powodu "frustracji" - podaje dzienniklodzki.pl.

Pochodowi sprzeciwiają się środowiska patriotyczne i narodowe, które organizują własną pikietę. Zapraszają na nią przedstawiciele ONR, Ruchu Narodowego, Młodzieży Wszechpolskiej. Na ulicach miasta pojawiły ulotki zachęcające do udziału w kontrmanifestacji - informuje portal radomszczanska.pl.

d38v6bl

"Powstrzymaj marsz nienawiści! Kochasz swoją rodzinę? Czujesz się Polakiem? Wierzysz w Boga? Już w tę sobotę do naszego miasta przyjdą ludzie plujący jadem na to, co polskie. Mężczyźni przebrani za psy, porozbierani dewianci i inni będą starali się przyciągnąć uwagę twoich dzieci. Oni nie rozmnażają się tak jak my, tylko przez indoktrynację. Powiedz nie dla uprzywilejowania grup homoseksualnych, deprawacji twoich dzieci, obrażaniu Maryi, wiary katolickiej i twojej ojczyzny" - brzmi treść.

Grupa zbiera się pod kościołem Najświętszej Maryi Panny. Proboszcz parafii wydał oświadczenie w tej sprawie. Tłumaczy, że treść broszury nie była z nim konsultowana. "Choć jako parafia Kościoła katolickiego jesteśmy przeciwko LGBT i ideologii gender nie chcemy brać odpowiedzialności za niechrześcijańskie zachowania niektórych uczestników" - napisał.

Zobacz także: Abp Jędraszewski mówi o „tęczowej zarazie”. Stanowcza reakcja Biedronia

Źródło: dzienniklodzki.pl/radomszczanska.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d38v6bl

Podziel się opinią

Share
d38v6bl
d38v6bl
Więcej tematów