Trwa ładowanie...
d9aa8ig

Ruszyła zbiórka na organizację Marszów Równości. "Fundusz Prezesa" dla LGBT

Jarosław Kaczyński zainspirował aktywistów z Kampanii Przeciw Homofobii. Jego słowa spowodowały, że ruszyła specjalna zbiórka na organizację Marszów Równości. Nosi nazwę "Fundusz Prezesa".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Kaczyński o Marszach Równości. Chce je zakazać?
Jarosław Kaczyński o Marszach Równości. Chce je zakazać? (Forum)
d9aa8ig

Wszystko zaczęło się od pikniku Prawa i Sprawiedliwości w Zbuczynie koło Siedlec. Jedna z uczestniczek zapytała Jarosława Kaczyńskiego, czy zamierza zakazać organizacji Marszów Równości.

- Wie pani, problem jest taki, że gdyby to ode mnie zależało, no to byłoby jasne - odpowiedział prezes PiS. - Mój brat świętej pamięci, warszawiak, gdy był prezydentem Warszawy, to zakazał. Natomiast, no tu jest sprawa przepisów Unii Europejskiej. No uchylą nam takie zakazy - dodał Kaczyński. - Sądy zresztą też uchylą, bo sądy są całkowicie pod wpływem tej ideologii - podkreślił polityk.

- To trzeba inaczej, spokojnie ograniczyć to. W ten sposób, żeby to nie niszczyło polskiej kultury, nie niszczyło polskiego Kościoła. I o to będziemy walczyć - podsumował Jarosław Kaczyński.

d9aa8ig

Zobacz także: W drodze na festiwal Owsiaka. Kobieta zadeklarowała pomoc uczestnikom

Ta wypowiedź sprawiła, że Kampania Przeciw Homofobii postanowiła zalożyć zbiórkę na Marsze Równości. "Zainspirowani słowami Prezesa Kaczyńskiego uruchamiamy Fundusz Prezesa. Środki zebrane na Fundusz w całości przekażemy na organizację Marszów Równości w całej Polskę" - czytamy na Facebooku.

Dołączona zastała również lista Marszów, które skorzystają z pomocy Funduszu. Wśród nich są orgazatorzy z Białegostoku, gdzie doszlo do gwałtownych starć z kontramanifestantami oraz z Płocka, gdzie odbyła się niedawno pierwsza parada.

d9aa8ig

W momencie publikacji tekstu udało się uzbierać ponad 6 tysięcy złotych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d9aa8ig

Podziel się opinią

Share

d9aa8ig

d9aa8ig
Więcej tematów