Trwa ładowanie...
Koronawirus informacje
Koronawirus mapa
Polska
Świat
Społeczeństwo
Polityka
Edukacja
Tylko w WP
Innowacje
#DzieńdobryWP
Śląsk
Kraków
Wideo
Najnowsze
mariusz gosek

Mariusz Gosek zaprzysiężony. Poseł zastąpił Dominika Tarczyńskiego

Mariusz Gosek został nowym posłem. Polityk Solidarnej Polski do Sejmu dostał się dzięki Dominikowi Tarczyńskiemu (PiS), który po opuszczeniu Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię trafił do grona eurodeputowanych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowym posłem został Mariusz Gosek.
Nowym posłem został Mariusz Gosek. (PAP, Fot: Piotr Polak)

Polityk w środę złożył ślubowanie poselskie. Tym samym członek Solidarnej Polska Mariusz Gosek został oficjalnie zaprzysiężony jako nowy parlamentarzysta. W Sejmie zajął miejsce Dominika Tarczyńskiego, dotychczasowego posła z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

Informacje potwierdził dziennikarz Wirtualnej Polski Michał Wróblewski.

Mariusz Gosek brał udział w ubiegłorocznych wyborach do Sejmu

Startując z list Komitetu Wyborczego Prawa i Sprawiedliwości w województwie świętokrzyskim uzyskał 4621 głosów. Wynik ten był największy spośród wszystkich kandydatów ugrupowania, którzy próbowali dostać się do Sejmu.

Od 2015 do grudnia 2019 roku pozostawał sekretarzem generalnym Solidarnej Polski.Zasiadał także w jej zarządzie głównym.

Zobacz także: Vera Jourova napisała o "zniszczeniu". Patryk Jaki odpowiedział

Dominik Tarczyński w Parlamencie Europejskim

Dzięki roszadom w PE Polska ma obecnie 52 eurodeputowanych. Zmiana w składzie polskiego Sejmu ma związek z podpisaniem przez premiera Wielkiej Brytanii Borisa Johnsona porozumienia z UE o brexicie. Wyjście Unii Europejskiej stało się faktem 24 stycznia.

Slot

- Dzisiaj podpisałem umowę o wystąpieniu Wielkiej Brytanii z UE 31 stycznia, aby uhonorować demokratyczny wybór Brytyjczyków. Ten podpis zapowiada nowy rozdział w historii naszego narodu - napisał na Twitterze Boris Johnson, po podpisaniu dokumentu potwierdzającego brexit.

Tarczyński mandat europosła zdobył już w 2019 roku podczas wyborów do PE, jednak do chwili podpisania przez Wielką Brytanię dokumentu o wyjściu z UE pozostawał poza europarlamentem. Regulowała to specjalna ustawa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Podziel się opinią

Share
Slot
Więcej tematów