Trwa ładowanie...
Mariusz Dzierżawski u Jacka Gądka: aborcja jest morderstwem, za morderstwo powinna być kara

Mariusz Dzierżawski u Jacka Gądka: aborcja jest morderstwem, za morderstwo powinna być kara

- Aborcja jest morderstwem, w związku z tym powinna być za morderstwo kara. W tym projekcie jest kara za morderstwo aborcyjne od trzech miesięcy do pięciu lat - umiarkowana. W przypadku, kiedy sprawczynią morderstwa jest matka, sąd może zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary, a nawet odstąpić od jej wymierzenia, a więc sąd ma o tym decydować - mówił w programie "WP rozmowa" Mariusz Dzierżawski (Fundacja Pro - Prawo do życia).
Share
d43tnpd

Prowadzący program Jacek Gądek przytoczył wypowiedź o. Rydzyka: "Lata więzienia dla kobiety, ale sąd może odstąpić od kary. Ale jak nie odstąpi? Miałem takie wyobrażenie - może jeszcze postawicie gilotyny, stosy".

- Ojciec Rydzyk przemawia językiem "Gazety Wyborczej", TVN-u i WP.PL. To jest zaskakujące, że media masowe i Radio Maryja są zgodne w tej sprawie - stwierdził Dzierżawski.

d43tnpd

Ocenił, że projekt w sprawie zaostrzenia prawa aborcyjnego, który "miał powstrzymać mordowanie dzieci", stał się przedmiotem kampanii nienawiści.

- Głównie ze strony mediów masowych, które - w większości - są własnością niemiecką. Ale, ku mojemu zdumieniu, Radia Maryja. Ale cóż, ja nie muszę wszystkiego pojmować - dodał Dzierżawski.

d43tnpd

Podziel się opinią

Share
d43tnpd
d43tnpd
Więcej tematów