Trwa ładowanie...
d1y1sck

Mariusz Błaszczak zmienia nazwę słynnej "szkole orląt". To "docenienie dotychczasowego dorobku"

Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych w Dęblinie od 1 października zmieni nazwę. Od tego dnia będzie Lotniczą Akademią Wojskową. Odpowiednią decyzję w tej sprawie podpisał i ogłosił szef MON Mariusz Błaszczak.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mariusz Błaszczak podkreślił, że przyszedł czas na "nowoczesny sprzęt" w wojsku
Mariusz Błaszczak podkreślił, że przyszedł czas na "nowoczesny sprzęt" w wojsku (PAP, Fot: Tomasz Koryszko)
d1y1sck

- Chciałbym ogłosić, że właśnie podpisałem decyzję, na mocy której od 1 października tego roku "szkoła orląt" stanie się Lotniczą Akademią Wojskową - powiedział szef MON Mariusz Błaszczak podczas obchodów setnej rocznicy powstania lotnictwa wojskowego na terenie Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie.

Minister podkreślił, że oznacza to "nowe wyzwania dla szkoły w Dęblinie, ale też docenienie dotychczasowego dorobku, poziomu edukacyjnego i elitarnej marki dęblińskiej szkoły orląt".

d1y1sck

Dodał również, że przyszedł czas, by czas, by "postsowiecki sprzęt, którym jeszcze w części dysponuje Wojsko Polskie, w tym Siły Powietrzne, został zastąpiony przez sprzęt nowoczesny, który będzie stanowił realny, wartościowy oręż w rękach najlepszych pilotów wykształconych w Dęblinie".

Zobacz także: Rafał Trzaskowski tłumaczy się z wpadki

I zaznaczył, że cel uda się zrealizować, zwłaszcza mając za sojusznika prezydenta. Andrzej Duda w przemówieniu z okazji święta Wojska Polskiego zaznaczył, że Polska musi jak najszybciej zwiększyć wydatki na obronność.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1y1sck

Podziel się opinią

Share
d1y1sck
d1y1sck
Więcej tematów