Trwa ładowanie...

Mariusz Błaszczak zaprasza do Polski dziennikarza CNN Fareeda Zakarię

• Fareed Zakaria przestrzegał przed głosowaniem na Donalda Trumpa

• Zakaria wskazał m.in. Polskę jako przykład kraju, w którym zagrożona jest demokracja

• Błaszczak: zapraszam, żeby przyjechał, zobaczył

Share
Mariusz Błaszczak zaprasza do Polski dziennikarza CNN Fareeda Zakarię
Źródło: PAP, Fot: Photoshot
d3cthn8

Fareed Zakaria, dziennikarz CNN, wzywając do niegłosowania na Donalda Trumpa, straszył, że w razie zwycięstwa kandydata republikanów Ameryka mogłaby pójść śladem Polski i Rosji, gdzie doszło do załamania demokracji - informuje serwis.

- Spójrzcie na Polskę. Wzorowe dziecko demokracji w Europie przez ostatnie 25 lat, gdzie nowa partia przy władzy podporządkowała sobie sądy oraz media. Spójrzcie na Rosję, gdzie tak obiecujące w latach 90. XX wieku tendencje demokratyczne właściwie zanikły. Spójrzcie na Turcję, gdzie niegdysiejszy reformator zdecydował się skumulować władzę w swoich rękach i wykorzenić tradycje wolności i demokracji, i tak rzadkie na Bliskim Wschodzie - mówił Zakaria w programie "Global Public Square" w CNN. Dodał, że Trump "nie jest normalnym kandydatem"

O wypowiedź dziennikarza był pytany Mariusz Błaszczak, szef MSWiA. - Zapraszam, żeby przyjechał, zobaczył - powiedział minister w programie "24 minuty" w TVP Info. - Może 11 listopada - dodał.

Fareed Zakaria to ekspert CNN do spraw stosunków międzynarodowych, publicysta "Washington Post" i współpracownik "The Atlantic". Wcześniej związany był z magazynem "Foreign Affairs" czy "Newsweekiem".

d3cthn8

Podziel się opinią

Share
d3cthn8
d3cthn8
Więcej tematów