Trwa ładowanie...
d21p6jr

Mariusz Błaszczak: Państwa płacą Rosji za gaz, a oni się za to zbroją

Minister Obrony Narodowej zapewnił, że amerykański Senat podjął decyzję o utworzeniu stałych baz NATO w Polsce. - Stany Zjednoczone mają największy potencjał odstraszania - przekonuje.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak uważa, że w Sądzie Najwyższym jest "nadzwyczajna kasta"
Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak uważa, że w Sądzie Najwyższym jest "nadzwyczajna kasta" (PAP, Fot: Leszek Szymański)
d21p6jr

- Odbyłem dobre spotkania z Jamesem Mattisem, sekretarzem obrony USA i Curtisem Scaparottim, Naczelnym Dowódcą Sił Sprzymierzonych NATO w Europie. Jesteśmy traktowani jako wiarygodny sojusznik. Wykorzystujemy 2 proc. naszego PKB na obronność. Kilka bardziej bogatych państw tego nie robią - mówił na antenie Radiowej Jedynki Mariusz Błaszczak.

Szef MON powiedział, że stara się zapewnić bezpieczeństwo Polakom poprzez zwiększenie liczebnie Wojska Polskiego i unowocześnianie sprzętu. - Jesteśmy aktywni w NATO, bo zależy nam na stałych bazach w naszym kraju. Amerykański Senat polecił już ich stworzenie w Polsce. Stany Zjednoczone mają największy potencjał odstraszania - tłumaczył.

d21p6jr

Błaszczak odniósł się także do budowy drugiej nitki gazociągu do transportu gazu ziemnego z Rosji do Niemiec. - W przeciwieństwie do poprzedniego rządu PO-PSL jesteśmy negatywnie nastawieni do inicjatywy North Stream. Państwa płacą Rosji ogromne sumy za gaz, a oni dokonują za to zakupów i modernizują swoja armię - zaznaczał.

Polityk PiS odniósł się też do sprawy zastępcy I prezes Sądu Najwyższego Józefa Iwulskiego. - Reforma wymiaru sprawiedliwości powinna zostać przeprowadzona. Jesteśmy konsekwentni w tej sprawie. Potrzeba poważnej zmiany. On jest przykładem tego, kto dziś jest w Sądzie Najwyższym. Jak sami o sobie mówią są nadzwyczajną kastą. Jest opór wśród ludzi, którzy z tego korzystali - zakończył.

Zobacz także: Michał Żebrowski podpowiedział ministrowi, jak zemścić się na Rosjanach

Źródło: Radiowa Jedynka

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d21p6jr

Podziel się opinią

Share
d21p6jr
d21p6jr
Więcej tematów