Trwa ładowanie...

Mariusz Błaszczak: nieobecność Polski w Berlinie to porażka rządu Donalda Tuska

To jest porażka rządu Donalda Tuska - stwierdził w Polsat News Mariusz Błaszczak, komentując nieobecność przedstawiciela Polski na berlińskim spotkaniu na temat sytuacji na Ukrainie.

Share
Mariusz Błaszczak: nieobecność Polski w Berlinie to porażka rządu Donalda Tuska
Źródło: PAP, fot: Tomasz Gzell
dfvn0gv

Mariusz Błaszczak skrytykował w rząd za nieobecność przedstawicieli Polski na rozmowach w Berlinie na temat sytuacji na Ukrainie. - Polski nie ma po raz drugi, bo to już drugie takie spotkanie. To jest porażka rządu Donalda Tuska dlatego, że my przez lata byliśmy postrzegani jako ambasador Ukrainy w Unii Europejskiej, byliśmy pomostem pomiędzy Ukrainą a Unią Europejską – powiedział w Polsat News przewodniczący klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości.

- Pamiętajmy, że Rosja napadła na Ukrainę, na naszego sąsiada. Tam toczy się wojna, regularna wojna z udziałem sprzętu rosyjskiego, wojskowych rosyjskich i pamiętajmy, że mamy granicę również z Rosją, nie tylko z Ukrainą. A więc my tam powinniśmy być - dodał. Zdaniem polityka PiS "Rosjan trzeba zatrzymać na Ukrainie i rząd Donalda Tuska w tej sprawie nic nie robi”.

dfvn0gv

Podziel się opinią

Share
dfvn0gv
dfvn0gv
Więcej tematów