Trwa ładowanie...
Koronawirus informacje
Koronawirus mapa
Polska
Świat
Społeczeństwo
Polityka
Edukacja
Tylko w WP
Innowacje
#DzieńdobryWP
Śląsk
Kraków
Wideo
Najnowsze

Mariusz Błaszczak: dzięki nowej ustawie o policji udało się szybko zatrzymać Kajetana P.

Techniki operacyjne (wprowadzone nową ustawą o policji - przyp.red.) są niezbędne w działalności policji. Dowodzi tego m.in. sprawa Kajetana P. Opozycja swoim krzykiem, awanturą próbowała doprowadzić do sparaliżowania służb - mówił w #dziejesienazywo minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Minister odpierał zarzuty, że jego ministerstwo ma teraz więcej uprawnień i narzędzi do inwigilowania obywateli. - To niczym nieuprawniona teza opozycji. Od lipca 2014 roku - od wyroku TK, który uchylał przepisy ws. możliwości wykorzystywania technik operacyjnych - rząd PO-PSL miał wystarczająco dużo czasu, żeby zmienić tę ustawę. Nie zrobił tego - zaznaczył.

Błaszczak podkreślił, że dzięki nowej ustawie możliwe było zatrzymanie Kajetana P. oraz konwojenta podejrzanego o kradzież 8 mln złotych.

Pytany o sprawę Komendanta Głównego Policji, odparł: sam komendant podał się do dymisji w atmosferze sporu wewnątrz policji. - Moim zadaniem jest dbanie o to, żeby policja nie zajmowała się sama sobą, a bezpieczeństwem obywateli. W tej sytuacji należało ten spór przeciąć i ja to zrobiłem - zaznaczył.

Podziel się opinią

Share
Slot
Więcej tematów