Trwa ładowanie...

Marian Kowalski: zdelegalizować PO i N. Wprowadzić stan wyjątkowy

Marian Kowalski, były kandydat na prezydenta, żąda wprowadzenia stanu wyjątkowego, aresztowania przywódców opozycji i delegalizacji Platformy Obywatelskiej oraz Nowoczesnej. Napisał o tym na swoim profilu na Facebooku.

Share
Marian Kowalski: zdelegalizować PO i N. Wprowadzić stan wyjątkowyŹródło: PAP, fot: Bartłomiej Zborowski
d3qo9co

"W związku z napadem na posła PiS pod Sejmem i pogróżkami pana Petru, że będą stosowane działania pozaparlamentarne, żądam natychmiastowego wprowadzenia stanu wyjątkowego z wszystkimi tego konsekwencjami" - napisał Kowalski, precyzując, że chodzio m.in. o aresztowanie przywódców opozycji i delegalizację PO i Nowoczesnej.

Wcześniej, na wspólnej konferencji prasowej liderzy PO i Nowoczesnej Grzegorz Schetyna i Ryszard Petru zadeklarowali dalszą wspólną walkę w obronie niezależności sądownictwa. Apelowali też do prezydenta o weta do ustaw dot. sądów. - Walczymy razem z przewodniczącym Schetyną, PO z Nowoczesną - mówił Petru. Zadeklarował, że posłowie obu klubów będą podejmować wszelkie działania, by spowolnić dalsze prace nad projektem PiS ustawy o Sądzie Najwyższym.

d3qo9co

Pytany czy jest jakiś plan "b" obu formacji na wypadek uchwalenia tej ustawy, szef Nowoczesnej zapowiedział, że jeżeli PiS będzie podczas prac nad nią łamać prawo, m.in. regulamin Sejmu, wówczas PO i Nowoczesna będą "reagować adekwatnie". - Potem będziemy apelować do prezydenta Andrzeja Dudy o weto, ale też bardzo prosimy Polaków o aktywność na ulicach. Internet, ulica i parlament - te trzy miejsca muszą ze sobą współdziałać, wtedy będziemy bardziej skuteczni - mówił Petru.

Wcześniej na sali sejmowej doszło do dwóch incydentów między posłami. Poseł PiS Dominik Tarczyński miał próbować wyrwać telefon posłance PO Kindze Gajewskiej.

W sieci pojawiło się kolejne nagranie, tym razem pokazujące posła PO Tomasza Lenza, który ostro popchnął posła PiS Józefa Leśniaka. Jako że przeważa tężyzną fizyczną, poseł PiS wpadł na stojącą obok posłankę PiS Izabelę Kloc. Posłowie PiS twierdzą, że prawa nadaje się do ścigania z oskarżenia prywatnego i zapowiadają, że taki wniosek zapewne trafi do organów ścigania

d3qo9co
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3qo9co
d3qo9co
Więcej tematów