Trwa ładowanie...

Maria Butina skazana. Rosjanka przyznała się do spiskowania przeciwko USA

Rosjanka Maria Butina została skazana na 18 miesięcy więzienia. Według prokuratury miała za zadanie infiltrować konserwatywne środowiska w USA. Po odbyciu kary 30-latka zostanie deportowana do Rosji.

Share
Maria Butina skazana. Rosjanka przyznała się do spiskowania przeciwko USA
Źródło: East News, Fot: Alexandria Detention Center
df2cbmv

Prokuratura domagała się dla Marii Butiny 18 miesięcy więzienia i taki wyrok usłyszała Rosjanka. Na poczet kary sędzia zaliczyła jej dziewięć miesięcy, które kobieta spędziła w areszcie. Po odsiedzeniu wyroku 30-latka zostanie deportowana do Rosji.

Po ogłoszeniu wyroku Rosjanka wyraziła skruchę i "błagała o litość". Wyznała, że jest jej wstyd z powodu swoich działań - informuje tvn24.pl. - Zniszczyłam swoje życie. Mam trzy dyplomy, a teraz jestem przestępcą z wyrokiem bez pracy i bez pieniędzy - powiedziała Butina.

df2cbmv

Przyznała się do spisku

W grudniu 2018 r. Butina przyznała się do udziału w spisku przeciwko USA. Rosjanka próbowała zinfiltrować amerykański Krajowy Związek Strzelecki (NRA), z którym współpracowała. Informacje o politykach USA przekazywała przedstawicielowi rosyjskich władz. Zagraniczne media informowały, że chodzi o Aleksandra Torszyna, byłego wiceszefa banku centralnego Rosji.

30-letnią Rosjankę aresztowano w lipcu 2018 r. w Waszyngtonie pod zarzutem działalności agenturalnej na rzecz Rosji.

Maria Butina przyjechała do Stanów Zjednoczonych w 2013 r. Studiowała nauki polityczne na Uniwersytecie Amerykańskim w Waszyngtonie. Założyła też organizację pod nazwą "Prawo do posiadania broni" - informuje gazeta.pl.

df2cbmv

Źródło: tvn24.pl, gazeta.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

df2cbmv

Podziel się opinią

Share
df2cbmv
df2cbmv
Więcej tematów