Trwa ładowanie...
df8ogxz
df8ogxz

Marek Wikiński pokieruje sztabem wyborczym Napieralskiego

Wiceszef klubu Lewicy Marek Wikiński będzie kierował sztabem wyborczym kandydata SLD na prezydenta, Grzegorza Napieralskiego. W prace sztabu zaangażują się też m.in. wiceszefowa SLD Katarzyna Piekarska oraz posłowie - Bartosz Arłukowicz, Krzysztof Matyjaszczyk i Tomasz Kamiński.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
df8ogxz

Kampanię Napieralskiego wspierać ma także były prezydent Aleksander Kwaśniewski. - Był jedną z osób, która namawiała mnie do startu. Zapewnił mnie, że po powrocie z USA jest do dyspozycji - powiedział Napieralski. Jak podkreślił, cel kampanii to także zbieranie ludzi wokół kandydata, "wokół odnowionej, nowoczesnej lewicy". - Polityka musi się zmienić, musi być inna. Reprezentujemy pokolenie zmiany, chcemy nowego otwarcia w polityce, nowej debaty Jesteśmy pokoleniem, które wchodziło w dorosłość w innych czasach - zaznaczył kandydat SLD.

Pytany o satysfakcjonujący go wynik wyborów, szef Sojuszu zauważył, że "to początek trudnej drogi i ogrom pracy". - Ale jest drużyna, która wierzy w sukces. Idziemy na całość. Wierzymy, że to się uda, to się musi udać - dodał. Pytany o swoje przywództwo w SLD, w sytuacji słabego wyniku w wyścigu prezydenckim, Napieralski zapewnił, że nie myśli "o smutnych scenariuszach".

Piekarska zapewniła natomiast, że nie będzie żadnego Brutusa w SLD. - Polityka jest grą zespołową. Będzie ocena kampanii, ale to nie ma nic wspólnego z weryfikacją przewodniczącego. Odbyła się konwencja i zgodnie ze statutem do 2012 roku nie można zweryfikować Grzegorza Napieralskiego. W 2012 będą wybory w partii - powiedziała.

df8ogxz

Arłukowicz jest zdania, że kampania prezydencka to dobry moment, aby zjednoczyć środowiska lewicowe w Polsce. - Swoje zadanie postrzegam tak, aby gromadzić wokół nas ludzi, dla których wartością jest państwo, którego filarem jest człowiek, gdzie najważniejszą zasadą jest, że większość broni praw mniejszości - mówił poseł lewicy. - Ruszamy w Polskę, będziemy zachęcać ludzi, dla których wartości lewicowe są bliskie, byśmy byli razem - podkreślił Arłukowicz.

- Polacy nie muszą wybierać między prawicą i prawicą, ale mogą wybrać przedstawiciela pokolenia zmiany, przedstawiciela lewicy - zaznaczyła z kolei Piekarska. Jak dodała, objechała już z Arłukowiczem wiele miast w Polsce zakładając kluby myśli lewicowej. - To była ciekawa dyskusja i ludzie takiej dyskusji potrzebują - podkreśliła.

Matyjaszczyk przekonywał z kolei, że przy okazji tej kampanii wyborczej SLD chce udowodnić, że "lewica ma wspaniałego kandydata". - Liczymy, że te wybory nie będą czarno-białe, ale będą bardzo kolorowe i będziemy mogli obserwować ścierające się poglądy, różne stanowiska - powiedział.

Na konferencji prasowej zaprezentowana została także nowa strona internetowa kandydata SLD w wyborach prezydenckich, gdzie można znaleźć m.in. wszystkie aktualności związane z kampanią wyborczą. Napieralski jest także obecny na licznych portalach społecznościowych i mikroblogach.

df8ogxz

Podziel się opinią

Share
df8ogxz
df8ogxz
Więcej tematów