Trwa ładowanie...
dvsosjf
PiS

Marek Suski o nowych zeznaniach ws. afery Amber Gold. "Słuchałem tego z gęsią skórką"

Mafijne porachunki, opowieści o spotkaniach z gangsterami i "Nikoś". Marek Suski zdradził, co usłyszał od świadków zeznających przed komisją śledczą ds. Amber Gold. - Słuchałem tego z gęsią skórką - dodał poseł. Według niego, "Trójmiasto jest zrośnięte, tam wszyscy wszystkich znają, ale mają słabą pamięć".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Poseł PiS Marek Suski.
Poseł PiS Marek Suski. (Agencja Gazeta, Fot: Kuba Atys)
dvsosjf

Komisja Amber Gold wróciła po wakacyjnej przerwie. Zeznania złożyli: Ireneusz Dylczyk, były dyrektor marketingu Jet Air Sp. z o.o. oraz Marius Olech, gdański przedsiębiorca.

Dlaczego Jet Air? Bo w połowie 2011 r. spółka Amber Gold przejęła większościowe udziały w tych liniach lotniczych. Następnie w niemieckich OLT Germany, a pod koniec 2011 r. w liniach Yes Airways.

OLT i Jet Air pralnią brudnych pieniędzy? "Bizantyjskie rozmiary i sztaby złota"

dvsosjf

Zeznania obu panów wywarły olbrzymie wrażenie na Marku Suskim z PiS. Przyznał na antenie Polskiego Radia 24, że "słuchał ich z gęsią skórką".

- Padały słowa o kontaktach z gangsterami, "Nikosiem" i innymi. Do tego znajomość z panem o pseudonimie "Tygrys" - relacjonował poseł.

Skomentował również zeznania prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. - Będzie przesłuchiwany ws. współpracy miasta z Amber Gold. Były sponsoringi, spotkania. Nawet już po rozpoczęciu procesu badania sprawy przez prokuraturę i służby Paweł Adamowicz zachwalał, jaka to świetna firma - przyznał Suski.

dvsosjf

Afera Amber Gold. Wszystko, co musisz wiedzieć na Money WP

Mówił również o Marcinie P. Według niego, działalność twórcy Amber Gold polegała "na ogromnym rozdawnictwie pieniędzy, które miała służyć PR".

Według Suskiego, za wszystkim stoją służby specjalne. - Czy to był parasol ochronny? Można się domyślać, ale twardego stwierdzenia, dowodu nie mamy. Mamy pewną białą plamę w tych czasach, znikające twarde dyski i dane. Dlatego jest powołana komisja śledcza, bo służby państwowe sobie z tym nie radziły i prowadziły sprawę tak, by jej nie wyjaśnić – przekonywał.

dvsosjf

Suski znowu błyszczy. Tą wpadką przebił słynną "carycę Katarzynę"

dvsosjf

Podziel się opinią

Share
dvsosjf
dvsosjf
Więcej tematów