Trwa ładowanie...

Marek Suski: Kandydat na marszałka będzie dla niektórych zaskoczeniem

- Wiem, że jest dużo nazwisk na giełdzie, szczególnie opozycja wymyśla różne historie. Mamy już kandydata na marszałka, dla niektórych będzie zaskoczeniem, ale to bardzo dobry kandydat - powiedział Marek Suski, szef gabinetu politycznego premiera Mateusza Morawieckiego. Marek Kuchciński w piątek formalnie poda się do dymisji.

Share
Marek Suski: Kandydat na marszałka będzie dla niektórych zaskoczeniem
Źródło: PAP/EPA, Fot: Paweł Supernak
df2l1pz

Marek Suski był gościem "Sygnałów dnia" radiowej Jedynki. Szef gabinetu politycznego premiera Mateusza Morawieckiego zdradził, że w piątek lub w sobotę PiS ogłosi wszystkie nazwiska polityków startujących w jesiennych wyborach parlamentarnych. - Jesteśmy przygotowani do wyborów, do ostatniej chwili nie podajemy nazwisk, dopóki zarząd partii nie zdecyduje, że mają być upublicznione - powiedział Suski.

Zdaniem polityka PiS dymisja marszałka Marka Kuchcińskiego nie była przyznaniem się do błędu.

df2l1pz

- To jest przyznanie społeczeństwu, że słuchamy go. To zostało źle odebrane przez społeczeństwo, chociaż za rządów PO puste samoloty latały za Ewą Kopacz, kiedy ona robiła inspekcję kotlecika w pociągu. Słuchamy tego, w jaki sposób jesteśmy odbierani. Jeśli społeczeństwo tego nie akceptuje, to marszałek podał się do dymisji - podkreślił Marek Suski.

Szef gabinetu politycznego premiera nie zgodził się ze stwierdzeniem, że PiS zbyt długo czekał z decyzją o dymisji marszałka Kuchcińskiego

- Jest zasada w prawie, że jak coś jest obyczajem, nie wzbudza kontrowersji, to można to robić. Tusk zięcia woził samolotem, były liczne przeloty Kopacz do Gdańska i to nie wzbudzało większych protestów. W normalnym państwie to jest normą, że najważniejsze osoby w państwie korzystają z samolotów, to nie jest niczym nadzwyczajnym, tak jest na całym świecie - stwierdził Marek Suski.

- Pan marszałek leciał samolotem i zabrał małżonkę, prawnie nie było to zakazane, ale nie spodobało się opinii publicznej. Uznaliśmy, że jak jesteśmy krytykowani przez społeczeństwo, to trzeba wyciągnąć konsekwencje, tym się różnimy od poprzedników - ocenił polityk.

df2l1pz

"To bardzo dobry kandydat"

Zdaniem Marka Suskiego loty Kuchcińskiego nie są najpoważniejszym kryzysem rządu PiS.

- Najpoważniejszym kryzysem był pucz, próba obalenia rządu siłą, blokowanie mównicy, bo wtedy były groźby dokonania przewrotu w państwie - zaznaczył Suski. Nie chciał zdradzić, kto ma zastąpić marszałka Kuchcińskiego. Nieoficjalnie mówi się, że nowym marszałkiem może zostać Małgorzata Gosiewska, obecna wicemarszałek Sejmu lub Małgorzata Wassermann, posłanka Prawa i Sprawiedliwości.

- Wiem, że jest dużo nazwisk na giełdzie, szczególnie opozycja wymyśla różne historie. Mamy już kandydata na marszałka, dla niektórych będzie zaskoczeniem, ale to bardzo dobry kandydat - podkreślił.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

df2l1pz

Podziel się opinią

Share
df2l1pz
df2l1pz
Więcej tematów