Trwa ładowanie...

Marek Surmacz nie chce mandatu po Rafalskiej. Skierował odpowiednie pismo

Marek Surmacz rezygnuje z objęcia mandatu poselskiego po Elżbiecie Rafalskiej, która została wybrana do Europarlamentu. Napisał oświadczenie w tej sprawie do marszałka Kuchcińskiego.
Share
Kto dostanie mandat po Elżbiecie Rafalskiej?
Kto dostanie mandat po Elżbiecie Rafalskiej?Źródło: East News
d38ceaz

Elżbieta Rafalska już niebawem zasiądzie w Parlamencie Europejskim. Zgodnie z prawem, miejsce, które zwalnia w Sejmie powinna zająć ta osoba, która w wyborach zdobyła kolejną liczbę głosów. W tym przypadku jest to Marek Surmacz.

Tak się jednak nie stanie. Surmacz zrezygnował zrezygnował z objęcia mandatu.

"4 czerwca ... 2019 roku. skierowałem do Marszałka Sejmu RP Pana ⁦Marka Kuchcińskiego stosowne oświadczenie o zrzeczeniu się pierwszeństwa do obsadzenia mandatu poselskiego po Pani Elżbiecie Rafalskiej" - napisał na Twitterze.

W rozmowie z PAP-em tłumaczył, że wyborcy nie wybrali go na posła, natomiast uzyskał zaufanie zostając radnym sejmiku woj. lubuskiego i ma zobowiązanie, które chce nadal wypełniać. Zapowiedział jednocześnie, że zamierza startować w najbliższych wyborach parlamentarnych.

d38ceaz

Marek Surmacz był posłem na Sejm V kadencji, w latach 2006–2007 sekretarzem stanu w MSWiA, byłym doradcą prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego ds. bezpieczeństwa, komendantem głównym Ochotniczych Hufców Pracy, a od 2018 p.o. zastępcy głównego inspektora ochrony środowiska.

Zobacz także: Gdańsk. Obchody 4 czerwca. Lech Wałęsa atakuje PiS

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d38ceaz

Podziel się opinią

Share
d38ceaz
d38ceaz
Więcej tematów