Trwa ładowanie...

Marek Opioła: przetarg na śmigłowce przetnie spekulacje

To wreszcie przetnie różnego rodzaju spekulacje - tak poseł PiS Marek Opioła, przewodniczący sejmowej komisji ds. służb specjalnych, ocenił zapowiedź szefa MON Antoniego Macierewicza o ogłoszeniu przetargu na śmigłowce dla polskiej armii.

Share
Marek Opioła: przetarg na śmigłowce przetnie spekulacje
Źródło: PAP/Paweł Supernak
d2vtkld

Antoni Macierewicz ogłoszenie przetargu zapowiedział w sobotę w Monachium. Sprecyzował, że polskim siłom zbrojnym zostaną przekazane dwa śmigłowce do ćwiczeń, zaś przetarg dotyczy zakupu 16 śmigłowców.

Poseł Opioła w poniedziałek w TOK FM skomentował tę zapowiedź: "Dobrze, że wreszcie resort obrony narodowej zdecydował się ogłosić przetarg, i że to wreszcie przetnie różnego rodzaju spekulacje. W najbliższym czasie będziemy mogli znać, jakim śmigłowcem będą latały wojska specjalne, jaki będzie służył ratownictwu morskiemu".

d2vtkld

Pytany o to, dlaczego poprzedni przetarg, na Caracale, musiał zostać odwołany, Opioła powiedział: "To był przetarg, który od początku wzbudzał wiele kontrowersji, wynikających z tego, że czas, w którym się on odbywał, to był czas przed wyborami". - To nie służyło przetargowi - dodał.

Poseł wyraził nadzieję, że przetarg na śmigłowce odbędzie się jak najszybciej. - Jest przetarg, jest wreszcie wypracowana procedura i wreszcie są znane założenia - powiedział.

Pytany czy zna już szczegóły przetargu, powiedział, że nie. Dodał, że proces przygotowania przetargu odbywa się w Inspektoracie Uzbrojenia MON. - Jeśli sejmowa Komisja Obrony Narodowej zechce poznać tego rodzaju informację, pewnie zostanie ona udzielona przez ministra - powiedział. Zaznaczył, że jeśli są to informacje niejawne, komisję trzeba byłoby w takiej sytuacji zwołać w trybie niejawnym.

d2vtkld

Podziel się opinią

Share
d2vtkld
d2vtkld
Więcej tematów